Złamał zabezpieczenia PlayStation 3, teraz pracuje dla Google

24-letni haker robi prawdziwą karierę, choć początkowo był prawdziwym utrapieniem wielkich korporacji.

George Geohot Hotz już w wieku 17 lat dostał się na czołówki światowych gazet. Powód? Obejście blokady iPhone. Prawdziwe umiejętności chłopak pokazał nieco później. Kiedy na początku 2010 roku obszedł zabezpieczenia PlayStation 3, Sony odpowiedziało pozwem.

Koncern oskarżył hakera o 8 przestępstw, m.in. o oszustwa komputerowe i naruszenie praw autorskich. Na szczęście dla niego, sprawę rozwiązano ugodowo poza sądem. Hotz obiecał wówczas, że już nigdy nie będzie próbował obchodzić zabezpieczeń konsol produkowanych przez Sony.

Na początku tego roku haker znowu wykazał się niemałymi zdolnościami. Kiedy wyłapał dziurę w kodzie Google Chrome, nie wykorzystał tego jednak przeciwko koncernowi, lecz po prostu zgłosił odkryty błąd. W ramach nagrody zgarnął 150 tys. dolarów, a kilka miesięcy później Google zaproponowało mu stałą posadę.

Czym dzisiaj zajmuje się George Geohot Hotz? Serwis Wired informuje, że haker pracuje w grupie Project Zero, której zadaniem jest odkrywanie luk w różnych aplikacjach.

Chris Evans, inżynier bezpieczeństwa w Google, tak mówi o pracy zespołu: Ludzie zasługują, by korzystać z internetu bez obaw, że jedna wizyta na jakiejś stronie zrujnuje ich życie. Celem Project Zero jest zatem łatanie internetu, by nasze dane nie były podkradane i wykorzystywane do celów przestępczych.

Szczytny cel, a odpowiada za to m.in. zwariowany George Geohot Hotz , który takim oto językiem przemawiał do Sony jeszcze dwa lata temu:

 

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: