Splinter Cell VR – chyba nie na taki powrót Sama Fishera czekaliśmy

Zapowiedziano Splinter Cell VR oraz Assassin’s Creed VR. Obydwie produkcje trafią wyłącznie na gogle wirtualnej rzeczywistości od Oculus.

Technologia wirtualnej rzeczywistości wciąż jest czekającą na większą eksploatację niszą. Pomimo tego więksi producenci gier coraz chętniej biorą na warsztat gogle VR i w najbliższym czasie doczekamy się dwóch tytułów od Ubisoft przeznaczonych na ten często pomijany rynek.

Francuska firma zapowiedziała Splinter Cell VR i Assassin’s Creed VR. Obydwie produkcje będą dostępne ekskluzywnie tylko i wyłącznie na goglach od Oculus. O grach usłyszeliśmy po raz pierwszy na konferencji Facebook Connect, choć o ich istnieniu plotkowało się już od jakiegoś czasu.

O grach nie wiadomo nic więcej ponad to, że powstają. Choć wielu graczy może nie być zadowolonych z takiego wykorzystania marki, to Splinter Cell VR ma szanse stać się hitem. Wizja pełnego zatopienia się w roli agenta specjalnego brzmi naprawdę obiecująco. Ciekawe, czy Ubisoft wykorzysta szansę i stworzy grę, która wykorzysta pełny potencjał wirtualnej rzeczywistości.

Nie poznaliśmy daty premiery żadnej z powyższych gier. Z pewnością nie pojawią się one na rynku wcześniej niż 13 października, czyli w dniu premiery nowych gogli VR Oculus Quest 2.

Ubisoft zaczyna coraz mocniej irytować graczy swoim podejściem do marki Splinter Cell. Sam Fisher pojawił się ostatnio jako grywalny operator w grze Rainbow Six Siege, co zirytowało graczy wyczekujących pełnoprawnej kontynuacji serii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: