Zalman: klawiatura membranowa jak mechanik

Zalman twierdzi, że szybkość nie musi być domeną droższych klawiatur mechanicznych, czego dowodem ma być K600S.

Gracze często narzekają na długi czas potrzebny do aktywacji klawiszy w klawiaturach membranowych. Produkt Zalmana ma zapewnić Polling rate na poziomie 1000Hz, a co za tym idzie czas aktywacji klawiszy ma być taki sam jak w mechanikach. Gracz może dodatkowo podkręcić tempo przy pomocy specjalnego guzika i przycisków numerycznych – klawiatura Zalmana oferuje bowiem 10 różnych szybkości powtarzalności przycisków. Opcja ta sprawdza się zwłaszcza w grach typu MOBA czy MMO.


Combo jak marzenie

Szybkość nie jest jedyną cechą, jaką cenią sobie gracze. Równie ważnym czynnikiem jest możliwość wbijania na klawiaturze skomplikowanych układów, wymagających jednoczesnego wciśnięcia kilku klawiszy. Stąd konieczność zastosowania w K600S technologii N-key na wszystkie przyciski. Producent chwali się, że jego produkt jest pierwszą membranową klawiaturą, która posiada pełny anti-ghosting.

Zalman K600S
Zalman K600S

Na zmęczone dłonie

Przy gamingowych produktach duże znaczenie mają też elementy zapewniające graczowi komfort przy użytkowaniu sprzętu. K600S wyposażona jest w podkładkę pod nadgarstki, przydatną zwłaszcza w trakcie wielogodzinnych sesji przed monitorem.

Zalman K600S
Zalman K600S

Uwaga na szklankę!
Dodatkowo membrana klawiatury jest wodoodporna. Użytkownik przesiadując przed komputerem nie musi się obawiać, że cenne zapasy wody czy kawy po przypadkowym wylaniu zaszkodzą K600S.

Zalman K600S
Zalman K600S

Klawiatura K600S kosztuje około 150 zł.

Cechy produktu:

– Mechanizm klawiszy: membrana
– Anti-ghosting: N-Key Rollover
– Ilość klawiszy: 106
– Złącze: USB, PS/2
– Długość kabla: 1,8 m
– Wymiary: 459,5×20,7~31,9×176,3 mm

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

19 Shares
Share19
+1
Tweet