Yakuza Zero – poznaliśmy pierwsze informacje o fabule

Prequel popularnej serii o przestępczym światku Japonii, zapowiada się niezwykle ciekawie.

Niedawno SEGA poinformowała o tym, że tworzy nową część Yakuzy o podtytule Zero. Dziś dowiadujemy się nowych szczegółów. Wszystko dzięki otwarciu oficjalnej strony internetowej nadchodzącej produkcji.

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że akcja Zero rozpocznie się w grudniu 1988 roku, czyli przed wydarzeniami z pierwszej części. Twórcy zapewniają jednak, że fani serii dostrzegą liczne nawiązania do poprzednich odsłon, będących tak naprawdę kontynuacją historii z Zero. Głównymi bohaterami mają  być Kazuma Kiryu oraz Majima Goro. Pierwszy z nich to 20-letni gangster należący do rodziny Dojima. Zajmuje się ściąganiem długów. Drugi ma z kolei 24 lata i jest menadżerem klubu Grand.


Akcja przeniesie gracza do tokijskiej dzielnicy Kamurocho. Tam losy obu bohaterów mają się połączyć, a wszystko w kontekście walki panujących na tamtych terenach klanów.

Niestety nie wiemy, kiedy gra pojawi się na PlayStation 3 jak i PlayStation 4. SEGA powinna jednak podać więcej informacji na zbliżających się wielkimi krokami targach Tokyo Games Show. Poniżej przedstawiamy trochę nowych screenów od producenta.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet