Xiaomi zaczyna sprzedawać sprzęty w automatach

Zamiast przekąski lub kawy w automatach vendingowych można już znaleźć urządzenia od Xiaomi.

Mi Express Kiosk to pierwsze automaty ze sprzętami od Xiaomi. Póki co pierwsze pojawiły się w Indiach w liczbie dwóch sztuk, jest to więc dopiero początek ekspansji. Producent popularnych smartfonów, chce jednak szybko postawić ponad 50 takich maszyn.

W Mi Express Kiosk można znaleźć oczywiście smartfony, ale też smartwatche czy słuchawki. Sprzęty po opłacie, wypadają na dole automatu niczym batoniki i napoje. Rzecz jasna tego rodzaju pomysł na sprzedaż znacznie obniży koszty dystrybucji, ale pytanie czy klienci będą chcieli w ten sposób kupić smartfona? Co prawda lepsze to niż stanie w kolejkach, ale zawsze pozostaje bariera psychologiczna – co jeśli drogi smartfon za kilka tysięcy złotych wypadnie uszkodzony? Jest to raczej mało prawdopodobne, ale myśli mogą bywać różne.

Ciekawe, jak tego rodzaju pomysł na sprzedaż elektroniki przyjmie się w dłuższej perspektywie. W końcu nie od dziś wiadomo, że konsumenci stają się coraz bardziej świadomi, nie potrzebują doradców w sklepach, a głównym czynnikiem wpływającym na zakup, jest cena i szybkość nabycia produktu. Tutaj automat mógłby się sprawdzić, pod warunkiem, że będzie miał szeroką ofertę.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.