XDefiant ma być lepsze. Twórcy naprawiają największe problemy z grą

XDefiant będzie jeszcze lepsze | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

XDefiant jest naprawdę udanym FPS-em w duchu arcade’owych odsłon Call of Duty. Szkoda tylko, że cierpi na sporo problemów. Te mają zniknąć.

Miło, że twórcy zwracają uwagę na narzekania graczy i ich sugestie dotyczące poprawy jakości rozgrywki, ale trochę dziwne, że gra znajdowała się przez co najmniej rok w fazie testów i nic to nie dało.

XDefiant naprawi rejestrację trafień, netcode i tonę innych problemów

W poprzednim tekście określałem XDefiant jako dobrego FPS-a dla fanów Call of Duty, który jednak ma swoje własne problemy. Ogółem ciężko czepiać się przyjemnej rozgrywki, skoro jest oferowana za darmo i naprawdę sprawia frajdę. Mimo wszystko rejestracja trafień pocisków jest tu jednym z największych problemów, który skutecznie może zniechęcić nawet największych fanów strzelanek.

Gdy trafiacie wroga, czasami gra tego nie pokazuje. Ba, ostatnia kula, która zeruje jego zdrowie, nierzadko działa z nawet sekundowym opóźnieniem, przez które jest on w stanie odwdzięczyć się nam tym samym. Zasada ta działa także w drugą stronę i dlatego też możemy zginąć, gdy akurat wbiegniemy pod osłonę. Winny jest też niestety netcode, a do tego bywa dość “glitchowo”.

Mark Rubin z Ubisoft San Francisco postanowił na Twitterze uspokoić fanów gry, którzy niecierpliwią się na kolejne aktualizacje. Niedawno gra dostała patcha, lecz nieznacznie poprawił on netcode i optymalizację. Teraz deweloperzy obiecują, że niebawem będzie więcej poprawek. Wymieniono, na czym skupiają się w pierwszej kolejności.

Netcode i Hitreg. Wiele osób o tym mówi, a my ich słuchamy. Pracujemy nad ulepszeniami. Jest ponad 1000 rzeczy, które mogą wpływać na netcode i musimy zbadać i naprawić każdą z nich. Więc zajmie to trochę czasu, ale zobaczymy poprawę.

Jest wiele innych tematów, które ludzie poruszyli i słuchamy ich. Używamy oprogramowania, które przeszukuje serwisy społecznościowe, reddit, discord itp. w poszukiwaniu tematów i daje nam dużą listę. Atakujemy tę listę tak szybko, jak to możliwe.

Oszuści są banowani i sprawdzani i nie będą tolerowani. Ale jak już wielokrotnie mówiłem, to ciągła walka. Ci ludzie naprawdę nienawidzą gier wideo i nienawidzą cię jako gracza. I tak, jestem na to wściekły!

– napisał Mark Rubin na Twitterze

Wieści są więc pozytywne, ale wygląda na to, że na kolejne kluczowe łatki przyjdzie nam trochę poczekać.

Źródło: mp1st

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie