Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox xCloud zawita na PC i iOS wiosną przyszłego roku

Microsoft w końcu ujawnił, kiedy posiadacze PC i urządzeń z systemem iOS będą mogli skorzystać z xCloud. To będzie ważna wiosna dla giganta z Redmond.

Microsoft próbuje wrzucić swoje usługi na każdą możliwą platformę. Póki co Apple skutecznie blokowało gigantowi z Redmond dostęp do ichniejszych systemów mobilnych, jednak – jak powiedział Phil Spencer – Xbox dotrze wszędzie.

No i stało się. Microsoft ogłosił, że xCloud trafi na urządzenia z systemem iOS i komputery osobiste już wiosną 2021 roku. W przypadku PC do korzystania z usługi wymagana będzie aplikacja Xbox, a na iOS wystarczy, że uruchomimy odpowiednią stronę w przeglądarce. Oczywiście w obu przypadkach musimy być subskrybentami Xbox Game Pass Ultimate.

Rozgrywka w chmurze staje się więc powoli nowym standardem i przestaje być postrzegana jako nisza. Udostępnienie Google Stadia w naszym kraju ponownie zwraca uwagę na cloud gaming, co może cieszyć, choć wciąż znajdzie się wielu sceptyków.

Xbox xCloud jest o tyle ciekawą opcją, że łączy się przecież z Game Passem, a co za tym idzie – oferuje ogrom świetnych gier w stosunkowo niskiej cenie subskrypcji. Microsoft ma dobry plan na zdobycie swojego segmentu rynku i najwyraźniej wychodzi mu to całkiem dobrze. Zobaczymy, czy granie w chmurze faktycznie przebije bardziej standardowe formy rozgrywki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się