0 komentarzy

Xbox zachęca do szczepień i obala popularne mity o szczepionkach

Xbox nie tylko zachęca ludzi do zaszczepienia się przeciw koronawirusowi, ale również obala popularne mity. Do tego wykorzystuje swoje konto na Twitterze.

Choć powoli wracamy do normalności po globalnej pandemii, tak wciąż przyszłość nie jest pewna. W Stanach Zjednoczonych nadal wiele osób nie zostało zaszczepionych, pomimo akcji promocyjnych i zachęcających. Jak wynika z danych, około 99.5% osób chorujących na COVID-19, które znajdują się w szpitalach, nie przyjęło szczepionki.

Niedawno głośnym echem odbiły się słowa Joe Bidena odnośnie Facebooka i social mediów. Polityk stwierdził, że podając niesprawdzone informacje dot. COVID-19 powodują one ogromne szkody. Dlatego wiele marek stara się działać na rzecz szczepień i informowania ludzi o faktach medycznych na temat szczepionki. W akcji bierze również udział Xbox na swoim profilu na Twitterze z 16 milionami obserwujących.

Siła zabawy sprawia, że każdego dnia stajemy się bohaterami w nowych światach. Ty też możesz być bohaterem w prawdziwym świecie, dzięki zaszczepieniu się przeciw COVID-19, chroniąc siebie i ludzi wokół.

Autoryzowane szczepionki przeciw COVID-19 w USA są bardzo skuteczne w zapobieganiu ciężkim chorobom i zgonom, także przeciw wariantowi Delta. Oznacza to, że osoby niezaszczepione są najbardziej narażone na zarażenie i rozprzestrzenienie wirusa.

Xbox via oficjalne konto na Xboxa na Twitter

Co więcej, Xbox obala wszelkie popularne mity i teorie spiskowe dotyczące szczepień:

Obalamy kilka popularnych mitów na temat szczepień przeciw COVID-19: szczepionki nie zawierają mikro czipów ani magnesów, które mogłyby zmienić twoje DNA. (red. szczepionki) Nie powodują choroby COVID-19, nie ma także dowodów, aby w jakikolwiek sposób wpływały na ciąże lub płodność.

Xbox via oficjalne konto na Xboxa na Twitter

Zostawmy jednak sprawy covidowe. W ramach rozluźnienia warto też wspomnieć o Xboxowej… lodówce. Gamingowe urządzenie chłodzące ma się pojawić jeszcze w tym roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się