Xbox Series X i S

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Xbox Series X i S to ogromne hity. Phil Spencer o dostępności konsol

Phil Spencer potwierdził bardzo dobry wynik sprzedażowy Xbox Series X i S. Według niego jego firma dalej podtrzymuje większe zainteresowanie zakupem konsol niż w przypadku sprzętów ubiegłych generacji.

Szef działu gaming Microsoftu udzielił wywiadu dla New York Times, w którym m.in. została poruszona kwestia sprzedaży Xbox Series X i S. Spencer podtrzymuje słowa Satya’i Nadelli, który w listopadzie 2021 roku twierdził, że konsole firmy poprzednich generacji sprzedawały się gorzej od obecnej.

Spencer w dalszej części wywiadu odniósł się także do ciężkiej sytuacji związanej z dostępnością konsol.

Kiedy myślisz o próbie zdobycia Xboxa lub nowego PlayStation teraz na rynku, są one naprawdę trudne do znalezienia. I to nie dlatego, że podaż jest mniejsza niż kiedykolwiek była. Podaż jest właściwie tak duża, jak nigdy dotąd. Chodzi o to, że popyt przewyższa podaż dla nas wszystkich.

– powiedział Phil Spencer w rozmowie z New York Times

O dziwo, Xbox dalej nie podaje oficjalnych wyników sprzedażowych, co miało już miejsce w przypadku XOne. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę dane zebrane przez VGChartz, obecna sprzedaż „Seriesów” wynosi 11,48 mln sztuk na całym świecie.

Dla porównania według tej samej strony PS5 trafiło już do graczy w ilości 17,25 mln sprzedanych sztuk. Jednak to Switch w ostatnim czasie króluje wśród graczy, a nawet niedawno osiągnął kolejny kamień milowy. Pstryczek zawitał już u ponad 100 mln graczy, o czym więcej możecie przeczytać w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się