Nintendo Switch Pro OLED - grafika pokazująca konsolę

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Nintendo Switch przebił barierę 100 mln sprzedanych sztuk i zaraz przeskoczy PSX-a

Nintendo Switch, początkowo niepozorna konsola, która łatwo nie miała po dość słabej sprzedaży Wii U, osiągnęła kolejny dość ważny kamień milowy. Sprzęt według najnowszych danych sprzedał się w ponad 100 mln sztuk na całym świecie.

Informacje na ten temat podał serwis VGChartz, który zajmuje się m.in. monitorowaniem sprzedaży konsol w poszczególnych regionach. Według najświeższych danych Pstryczek miał trafić jak dotąd do 101.88 mln szczęśliwców na całym globie.

Sprzedaż konsol - Nintendo Switch na szóstym miejscu
Źródło: VGChartz

W związku z tym ten hybrydowy handheld zajął zaszczytne szóste miejsce w globalnym rankingu sprzedaży konsol. Mowa oczywiście o wszystkich tego typu produktach, które zostały wydane po dziś dzień. W zasadzie jeszcze nieco ponad pół miliona i Nintendo Switch przeskoczy do TOP5, wyprzedzając PSX-a.

Warto wziąć również pod uwagę, że najpewniej pod koniec 2022 roku „Słycz” nawet stanie na samym podium. Według jednego z analityków branży w ciągu 12 miesięcy konsolka trafi do około 21 mln nowych nabywców, a to oznaczałoby przegonienie Game Boy’ów w wymienionym rankingu. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

A Wy przyczyniliście się do tego zawrotnego wyniku? A może planujecie dopiero nabyć Switcha?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się