Xbox dołącza do Nintendo z przedświątecznymi ostrzeżeniami. Lepiej się pospieszcie

Xbox Series X i S
Xbox Series Xbox Series S XOne

Zbliżają się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia, a to oznacza m.in. nawałnicę nowych graczy, którzy w ramach prezentów otrzymają swoje konsole. W związku z tym pracownicy Xbox proszą o podjęcie prostych kroków, by ograniczyć ewentualne przeciążenie systemów.

Wczoraj informowałem o prośbie japońskiego oddziału Nintendo, aby rejestrować nowe konta już teraz, nie czekając do piątku lub weekendu. Jest to możliwe dzięki rejestracji za pośrednictwem strony internetowej. Z podobnymi słowami wyszedł dziś Xbox.

Jeśli dajesz komuś konsolę w prezencie na święta – wyjmij ją z pudełka, pobierz i zainstaluj dla niej aktualizacje, aby mogła grać jeszcze szybciej. Ta strona pomoże ci zacząć.

– pisze Larry Hryb, dyrektor ds. programowania w Xbox Live, na Twitterze

Firma “zielonych” zaproponowała także jeszcze jedno rozwiązanie, które wykrozystuje jeden z benefitów Xbox Game Pass Ultimate – granie w chmurze. Dzięki temu nie musicie czekać na pobranie gry, ponieważ ta uruchamiana jest bezpośrednio z serwerów Microsoftu.

Bonus: Dla Xbox One, lub Series X|S – i jesteś użytkownikiem
@XboxGamePass
Ultimate – możesz także grać w gry bezpośrednio z chmury, ZANIM je zainstalujesz – oszczędzając czas i miejsce w pamięci. Ciesz się zabawą szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Szczegóły w tym wpisie na blogu.

– kontynuuje Larry Hryb w kolejnym tweecie

Właściciele Xboxów Series X i S oraz One powinni w najbliższych dniach być przygotowani na możliwe przeciążenie systemów. W związku z tym, by spróbować przyczynić się do ograniczenia tego zjawiska, rekomenduję skorzystać z którejś z powyższych podpowiedzi.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie