Nintendo ostrzega przed przeciążeniem systemów w najbliższych dniach

Nintendo Switch OLED - smutny Mario na ekranie konsoli
Switch

Drodzy posiadacze konsol Nintendo, uważajcie w najbliższych dniach, ponieważ nie wszystkie systemy Waszych sprzętów mogą działać poprawnie. W sieci pojawiło się oficjalne ostrzeżenie przed takimi ewentualnościami.

Jak czytamy we wpisie japońskiego oddziału wsparcia Nintendo, już w najbliższych dniach, szczególnie w okolicach 24 grudnia, mogą pojawić się problemy techniczne. Wynikają one ze zwiększonego zainteresowania Switchem oraz korzystaniem z subskrypcji NSO.

W ten weekend, przewidujemy, że serwery #NintendoAccount będą mocno obciążone i nie będzie można natychmiast założyć konta Nintendo.

Jeśli planujesz korzystać ze sprzętów rodziny Nintendo Switch po raz pierwszy, zalecamy wcześniejsze utworzenie konta.

Wynika to oczywiście z tego, że ten niepowtarzalny okres w roku jest przepełniony aktywacjami nowych konsol i korzystania z wymienionej usługi. Warto wziąć pod uwagę, że niedogodności mogą dotyczyć także eShopu, czyli cyfrowego sklepu dostępnego na sprzętach Big N.

Najpewniej problem ominą starsze systemy Japończyków, takie jak handheldy z rodziny 3DS-ów lub Wii U. Wszystko zależy od struktury, jaką wykorzystano do obsługi wymienionych konsol. Jeśli te nie są ściśle powiązane z tymi ze Switcha, to tutaj przykry scenariusz może się nie powtórzyć.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie