Microsoft może szykować nową wersję Xbox Series z ulepszoną technologią

Microsoft Xbox Series - góra konsoli
Newsy Xbox Series Xbox Series S

Xbox Series X i tak okazał się naprawdę świetnym sprzętem. Microsoft raczej jednak nie osiądzie na laurach, a w przygotowaniu ponoć jest nowa wersja sprzętu.

Warto tylko pamiętać, że niekoniecznie oznacza to rychłe wydanie edycji „slim” czy czegokolwiek w tym rodzaju.

Xbox pracuje nad nowym chipem

Nie da się ukryć, że w kolejnym „starciu gigantów technologicznych” zarówno Sony, jak i Microsoft poradzili sobie niemal wzorowo. No, oczywiście o ile nie weźmiemy pod uwagę dostępności konsol, a skupimy się wyłącznie na ich technologii. Choć PS5 bezsprzecznie króluje, Series S i X radzą sobie całkiem nieźle.

Nie oznacza to rzecz jasna, że Microsoft może już „odbębnić” aktualną już generację i fajrant. Firma, podobnie jak Sony, z pewnością w kolejnych latach skupi się na ulepszaniu swoich konsol. Zapewne niejednokrotnie usłyszymy jeszcze o kolejnych wersjach sprzętu, w tym popularnych edycjach slim. Zanim to jednak nastąpi, gigant z Redmond może szykować coś nieco innego.

Popularny dziennikarz Brad Sams odpowiedział w swoim niedawnym filmie na YouTube na pytanie dotyczące planów związanych z Xbox Series. Przyznał, że Microsoft ma faktycznie pracować nad ulepszeniem technikaliów Series X. Inżynierowie skupiają się na opracowaniu nowego, wydajniejszego energetycznie i mniejszego układu. Oznacza to mniejszy koszt jego produkcji i większą wydajność.

Wiem, że Microsoft pracował nad poprawkami do tego układu. Czy teraz zobaczymy poprawę wydajności, czy zobaczymy coś jeszcze? Nie sądzę, ale Microsoft zawsze pracuje nad tym, aby układy były chłodniejsze i bardziej wydajne, bo to obniża koszty produkcji.

– wyjaśnia Brad Sams w swoim filmie

I choć nowe „wnętrze” jest bardzo prawdopodobne, raczej nie oznacza to wydania zupełnie nowej edycji. Najpewniej nie zmieni się nawet obudowa sprzętu – firma skupia się przecież na poprawie jego wydajności i opłacalności w produkcji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie