Lepsza grafika na Xbox Series X/S dzięki nowej technologii. Zobacz, jak włączyć opcję

gears 5 Dolby Vision
Xbox Series Xbox Series S

Xbox Series X i S dostały wsparcie kolejnej, świetnej technologii. Chodzi o Dolby Vision, czyli nowoczesną formę HDR. Dzięki niej obraz ma wyglądać jeszcze bardziej realistycznie.

Twórcy gier dwoją się i troją, aby osiągnąć jak najlepsze efekty graficzne. Nie dziwi więc, że powstaje także coraz więcej technologii im to ułatwiających. Do nich z pewnością należy zaliczyć Dolby Vision, które od teraz dostępne jest na Xboxach z serii X i S.

Dolby Vision już na Xbox Series X i S

Na blogu Xbox Wire, Microsoft poinformował, że nowoczesna technologia możliwa jest do włączenia już teraz. Trzeba jednak pamiętać, że potrzebujemy do jej obsługi specjalnego telewizora. Te muszą wspierać ustawienia dla konsol nowej generacji, takie jak ALLM czy VRR. Listę wspieranych urządzeń znajdziecie w tym miejscu.

Czym w ogóle Dolby Vision jest? To nowa forma dostosowania ustawień wyświetlania barw, dzięki której możliwe jest przekazywanie stosownych metadanych dynamicznie. W efekcie każda klatka w grze może zostać wyświetlona inaczej.

Dolby Vision włączone (po lewej) i wyłączone (po prawej) w Gears 5

Microsoft obiecuje, że nowe możliwości „zapewniają bogate, wciągające wrażenia, które nie mają sobie równych w żadnej innej konsoli do gier”. Oznacza to przede wszystkim większą różnorodność palety barw i dynamiczny kontrast dla każdej klatki osobno. Poniżej znajdziecie wideo pokazujące wykorzystanie Dolby Vision w praktyce. Nie da się ukryć, że efekty widoczne są gołym okiem.

Jak skorzystać z nowej technologii? Jeżeli nasz telewizor ją wspiera, należy przejść do ustawień konsoli, skąd powinniśmy wybrać „Opcje TV i wyświetlania”, a później „Tryby Wideo”, gdzie znajdziemy „Dolby Vision”.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie