Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Series X – Quick Resume zadziała nawet, jeśli wyłączymy konsolę. Nowe informacje o funkcji

W sieci pojawiły się nowe informacje o jednej z funkcji Xbox Series X. Okazuje się, że Quick Resume będzie działać nawet na wyłączonej konsoli.

Premiery nowych konsol to nie tylko masa plotek, ale też wiele rewolucyjnych nowości, które faktycznie pojawią się w nowym sprzęcie do grania.

Jedną z naprawdę ciekawych funkcji, jakie zawitają do Xbox Series X będzie Quick Resume. Funkcja ta pozwoli na bezproblemowe i płynne przełączanie się pomiędzy włączonymi grami. Okazuje się, że nie będzie ona tylko prostą ciekawostką, która nie znajdzie żadnego zastosowania w codziennym użytku konsoli.

Alanah Pearce, współautorka podcastu Inside Gaming, podzieliła się na Twitterze swoimi wrażeniami z użytkowania Quick Resume.

Widziałam, jak kilka osób pytało się po co właściwie powstało Quick Resume. Dla jasności: gry pozostają „wznowione” nawet wtedy, kiedy konsola jest wyłączona. Nie chodzi o przełączanie się pomiędzy trzema grami w ciągu godziny, tylko przykładowo, o szybkie ładowanie trzech gier, w które gracie na przestrzeni TYGODNIA.

Dodatkowo: możecie odpiąć kabel zasilający od Xbox Series X, a Quick Resume nadal będzie działać.

~Alanah Pearce

Autorka dodatkowo podzieliła się filmikiem prezentującym rozgrywkę i samo Quick Resume.

Udogodnienie faktycznie działa bardzo sprawnie i zdecydowanie wpłynie na komfort rozgrywki. Trzeba przyznać, że Microsoft dobrze przemyślał QR i jestem pewien, że będzie on cieszył się sporą popularnością wśród graczy korzystających z nowych Xboxów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się