Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Microsoft planuje kolejne przejęcia? Nowe przecieki zdradzają plany firmy

Microsoft może szykować kolejne, duże przejęcia deweloperów. Dobrze poinformowane źródła donoszą o możliwych planach giganta z Redmond.

Choć wiele osób myślało, że Bethesda będzie ostatnim, dużym przejęciem Microsoftu w najbliższym czasie, to wiele wskazuje na to, że firma z Redmond jeszcze nie skończyła zakupów.

Zeszłotygodniowy podcast XboxEra przyniósł ze sobą kilka ciekawych informacji z obozu Microsoftu. Tom Warren, redaktor The Verge biorący udział w audycji, stwierdził, że firma może niedługo ogłosić kolejne przejęcie. Zawtórował mu Shpeshal_Ed, który miał otrzymać informację, jakoby MS faktycznie planował kolejne, ogromne ogłoszenie.

Choć prowadzący nie podali konkretnych źródeł doniesień, to mają na swoim koncie już kilka trafnych przecieków. Wcześniej ujawnili chociażby kilka ciekawostek o Xbox Series X, jeszcze przed wysypem informacji o nowej konsoli.

Choć powyższe plotki należy przyjąć z przymrużeniem oka, to coś faktycznie może być na rzeczy. Sami przedstawiciele Microsoftu sugerowali niedawno, że planują dalej inwestować w rozwój swojej platformy.

Nawet jeśli Microsoft nie zdecyduje się na ujawnienie nowego zakupu w najbliższym czasie, to i tak możemy być pewni, że na Bethesdzie się nie skończy.

Zasilenie Xbox Game Studios będzie priorytetem dla firmy, bowiem otworzy to możliwość dalszego rozwoju Game Passa bez wykupywania czasowych licencji. Dużo łatwiej przekonać graczy do swojej usługi tytułami, które nie zostaną z niej usunięte po kilku miesiącach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się