Microsoft ma pracować nad nową wersją Xbox Series X. Stanie do pojedynku z PS5 Slim?

Xbox Series X może doczekać się zupełnie nowej wersji
Newsy Xbox Series

Wedle niepotwierdzonych informacji Microsoft ma podobno pracować nad nową wersją Xbox Series X. Tylko czy nie będzie to trochę za późno?

W internecie pojawiły się plotki o kolejnej iteracji Xbox Series X. Z jednej strony można zakładać, że gigant z Redmond chciałby stanąć do batalii z PS5 Slim czy nawet Pro. Z drugiej jednak brzmi to trochę jak chęć zaoferowania nie tyle ulepszonej wersji urządzenia, ile po prostu takiej, o którą część graczy prosi od dawna.

Xbox Series X Digital

Przypomnę, że PS5 Slim (jak zwał, tak zwał) ma rzekomo oferować dołączany opcjonalnie czytnik płyt. Ujednoliciłoby to produkcję, a gracze nie musieliby się zastanawiać nad kupnem wersji digital lub klasycznej. Zawsze mogliby dokupić sobie czytnik w przyszłości. Microsoft ma w pewien sposób podobny plan, który jednak brzmi tak, jakby firma i tak pozostawała w tyle za japońską konkurencją.

Microsoft chce bowiem sprzedawać Xbox Series X w wersji digital (tj. bez czytnika płyt). Ma to sens – konsola miałaby być potencjalnie mniejsza, a najpewniej także i tańsza. Gdy jednak Sony chce sprzedawać dwie wersje w jednej, Microsoft miałby dopiero zaoferować dopiero drugiego Xboksa. Nic dziwnego, że amerykański gigant chce nadążyć za konkurencją, która wygrywa praktycznie na każdym polu.

Znany insider Shpeshal Nick z podcastu Xbox Era twierdzi, że nowa wersja Series X miałaby trafić na rynek dopiero w 2025 roku. Czyli mniej więcej w okresie, w którym gracze mogą potencjalnie liczyć na PS5 Pro. Xbox Series ma już swoją wersję digital. Mowa jednak o Series S, czyli konsoli wyraźnie słabszej i mniej zaawansowanej technologicznie od Series X. Gracze podobno chcieliby mieć wybór, ale czy wydanie flagowca bez napędu po tak długim czasie ma w ogóle sens?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie