Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Series X nie dla resellerów. Sklep wycofał zamówienia

Kwestia nieuczciwych zamówień na Xbox Series X została szybko rozwiązana. Jeden ze sklepów zareagował na zachowanie resellerów.

Dostępność nowych konsol jest mocno ograniczona, a sprawy wcale nie ułatwiają osoby, które kupują sprzęt w celu odsprzedaży. Graczom szczególnie mocno naraziła się grupa CrepChiefNotify, która zakupiła kilka tysięcy sztuk PlayStation 5, a następnie pochwaliła się tysiącem zdobytych Xbox Series X.

Sfrustrowani gracze nieco dziwili się, że żaden ze sklepów nie zareagował na zakupy wykonane przy pomocy botów i zewnętrznych programów. Okazuje się jednak, że nie wszyscy sprzedawcy pozostali dłużni grupie resellerów.

Sklep Very wydał oświadczenie, w którym informuje o anulowaniu sporej ilości zamówień na najmocniejszą konsolę Microsoftu.

W wyniku błędu technicznego, niektórzy mogli złożyć zamówienie na konsole PS5 i Xbox Series X przez krótką chwilę w niedzielę.

Mimo to, przedmioty te nie były na sprzedaż, a rzeczeni klienci otrzymali informację o anulowaniu zamówienia. Przepraszamy za wywołane zamieszanie.

Najwyraźniej przedstawiciele Very nie zdają sobie sprawy z tego, że wspomniany „błąd” na stronie był zaplanowaną akcją grupy resellerów. Mimo wszystko dobrze, że zamówienia zostały anulowane.

Sytuacja ma jednak również negatywną stronę. Sklep anulował też zamówienia osób, które kupiły konsolę w uczciwy sposób. Nie wiadomo jak zakończy się całe zamieszanie, ale klienci mają otrzymać zwrot pieniędzy w ciągu 10 dni od otrzymania powiadomienia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się