Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Series X mylony ze starszą konsolą. Ogromny problem Microsoftu

Gracze niefortunnie mylą Xbox Series X z Xbox One X. Wielu chętnych na nową konsolę przypadkowo kupiło sprzęt ze starszej generacji. 

Nie da się ukryć, że Microsoft trochę przekombinował z nazewnictwem serii swoich konsol. Okazuje się, że może to mieć dość przykre skutki dla wielu graczy. Niektórzy z nich pomylili Xbox Series X ze starszym Xbox One X. Mniej obeznani w branży gracze mogą nie zauważać niewielkich różnic w nazwie obu sprzętów i podekscytowani wielkim zapowiedziami nowej generacji omyłkowo zamawiają trzyletnią konsolę.

Xbox One X w sklepie Amazon podskoczył w rankingu sprzedaży o ponad 700%. W niemieckiej wersji serwisu konsola wyświetla się nawet po wpisaniu nazwy jej młodszego odpowiednika, więc nieobeznani z rynkiem gracze mają prawo się pomylić. Ciekawe tylko, czy odbije się to na sprzedaży nowej generacji sprzętu od Microsoftu.

Istnieje też spora szansa na to, że część omyłkowych zakupów jest sprawką źle zaprogramowanych botów. Nieuczciwi sprzedawcy często decydują się na zamówienie jak największej ilości sprzętu tylko po to, aby sprzedać go po zawyżonej cenie. Cóż, skończenie z kilkunastoma sztukami konsoli z kończącej się generacji brzmi jak sprawiedliwa kara za próbę zarobienia w taki sposób.

Jeśli nie jesteście pewni gdzie zamówić Xbox Series X, to tutaj znajdziecie listę korzystnych ofert z grami w zestawie.

Źródło: Amazon

 

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%