Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Xbox Series X i Xbox Series S – cena, data premiery, wygląd

Do sieci trafił przeciek z informacjami o dacie premiery Xbox Series S i X. Microsoft również nie zaskoczy nas już ceną urządzeń i ich wyglądem.

Nowa generacja konsol jest już niemal na wyciągnięcie ręki. Za chwilę Microsoft i Sony zdradzą nam wszystkie szczegóły dotyczące Xbox Series oraz PS5 (już jutro?). Jednak ten pierwszy nie zaskoczy nas w dniu prezentacji, bowiem wyręczyła go redakcja WindowsCentral. Otrzymali oni te same informacje, które prawdopodobnie zostaną ujawnione w trakcie oficjalnego streamu.

Cena i data premiery Xbox Series S

Do tej pory owiany największą tajemnicą był model Xbox Series S. Początkowo mówiło się, że będzie to wersja mocno okrojona i znacznie różni się od Series X. I to się potwierdziło. Jest to cyfrowa wersja bez napędu, a wyłącznie z czytnikiem USB. Ma oferować moc 4 teraflopów oraz obsługę technologii ray-traycing. Zadebiutuje na rynku równocześnie z wydajniejszym modelem konsoli, czyli 10 listopada 2020 roku. W dniu premiery za Series S zapłacimy 299 dolarów (w Polsce cena może przekroczyć 1400 zł.)

Dzięki udostępnionym materiałom poznaliśmy także kolejną cechę konsoli Xbox Series S – jej wygląd. Również nadano jej prostokątny kształt lecz jest o wiele węższa od Series X. Rozmiarami przypomina magnetowid/stacjonarny odtwarzacz płyt ułożony pionowo.

Cena i data premiery Xbox Series X

Droższy wariant Xbox Series X to wydatek rzędu 499 dolarów (u nas ponad 2300 zł). Oczywiście wyższa cena przełoży się na wbudowany czytnik płyt oraz większą wydajność (co ma pozwolić na bezproblemowe zagrywanie się w 4K lub 8K w najnowszych tytułach). Jak było wspomniane wcześniej, konsola pojawi się w sklepach równocześnie z Series S. Wówczas będziemy musieli zastanowić się, która z wersji lepiej spełni nasze potrzeby, aby nie przepłacać za konsolę.

 

[Aktualizacja]

Microsoft potwierdził przeciek z WindowsCentral, dotyczący wyglądu i ceny Xbox Series S. Nieoficjalna pozostaje tylko wiadomość o dacie premiery urządzeń.

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się