Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Xbox Series X i darmowe granie online? To może być cios dla PS5

Nie da się ukryć, że płatne granie online na obecnej generacji jest często krytykowane przez społeczność graczy. Jeden ze znanych dziennikarzy twierdzi, że Xbox Series X może to zmienić.

Posiadacze konsol Xbox One i PS4 muszą zaopatrzyć się odpowiednio w abonament Xbox Live Gold lub PlayStation Plus, żeby pograć online. Nie każdemu podoba się to, że kupując grę wyposażoną w kampanię fabularną oraz tryby sieciowe należy wykładać dodatkową kasę na subskrypcję, żeby w pełni korzystać z zakupionego tytułu.

Jeden z lepiej poinformowanych dziennikarzy w branży, Jeff Grubb z serwisu VentureBeat, twierdzi, że Microsoft postawi na darmowe granie online. Jak pisze informator: Xbox Live Gold odchodzi i granie w trybie dla wielu graczy online będzie darmowe. Nie zmuszą nas do posiadania Ultimate, by grać online.

Jeśli tak się stanie, nie będziemy musieli kupować żadnej subskrypcji zarówno na Xbox One, jak i na Xbox Series X, by pograć w sieci. Dodajmy, że Microsoft dopiero co wycofał ze sprzedaży Xbox Live Gold na 12 miesięcy. Czyżby zwiastun rewolucji?

Druga sprawa – Sony może znaleźć się w podbramkowej sytuacji, jeśli nie zaoferuje podobnego rozwiązania na PS5. Nie ma co jednak w tej chwili dywagować na ten temat, póki informacja jest nieoficjalna.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się