Xbox Series X i S konsole

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Series – nowe informacje o wstecznej kompatybilności. SSD, 4K i ulepszona grafika

Microsoft udostępnił nowe szczegóły odnośnie wstecznej kompatybilności w nadchodzących konsolach Xbox. Znalazło się miejsce na porównania z Xbox One.

Wiemy już, że spora część tytułów z poprzednich Xboxów będzie grywalna na nowych Series. Wiele osób zastanawia się jednak, czy w grach zajdą jakieś zauważalne zmiany. Microsoft podzielił się nowymi szczegółami wstecznej kompatybilności.

Starsze gry będą oczywiście korzystać z udogodnień, jakie niesie ze sobą dysk SSD zamontowany w konsoli. Oznacza to szybkie wczytywanie poziomów, a także obsługę funkcji Quick Resume. Dodatkowo wszystkie z nich otrzymają automatyczne wsparcie dla technologii HDR.

To oczywiście nie wszystko. Wybrane tytuły zaczną działać w 60 klatkach na sekundę. Niestety, udogodnienie nie zadziała ze wszystkimi produkcjami z uwagi na ich silniki, które nie są przystosowane do obsługi takiej płynności. Dotyczyć to będzie zapewne głównie starszych gier.

Poniżej możecie zobaczyć porównanie płynności Fallout 4 na Xbox Series S.

Wsteczna kompatybilność zagwarantuje też podbicie rozdzielczości do 1440p na Xbox Series S i 4K na Series X. Dodatkowo znaczna większość gier doczeka się udoskonaleń graficznych w postaci lepszego filtrowania tekstur.

Microsoft spełnił daną graczom obietnicę. Aby skorzystać z kompatybilności wstecznej, wystarczy po prostu włożyć płytę z dowolnej konsoli Xbox do napędu, zainstalować grę i cieszyć się zabawą.

Wkrótce firma udostępni na Xbox 360 możliwość przeniesienia zapisów do chmury, co umożliwi bezproblemowe przeniesienie cennych danych na nową konsolę.

Posiadacze nowych Xboxów, którzy nie chcą rozstawać się ze starszymi grami zdecydowanie nie mają na co narzekać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się