Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Xbox Series S – specyfikacja i cena. Malutki dysk SSD, niestety…

Dzisiejszy dzień przyniósł ze sobą oficjalne przedstawienie Xbox Series S. Do sieci wpadł również zwiastun, który ujawnia część specyfikacji konsoli.

Xbox Series S to mniejszy brat Xbox Series X i właśnie poznaliśmy pierwsze oficjalne szczegóły sprzętu, ujawnione na poniższym trailerze.

Xbox Series S – specyfikacja techniczna

Filmik prezentuje „eskę” w całej okazałości, podkreślając m.in. małe gabaryty konsoli. Kto narzekał na dużą bryłę Xbox Series X (choć to i tak nic w porównaniu do kolosa, jakim jest PS5), tutaj odetchnie. Obudowa XSS jest mniejsza o 60 procent od XSX. Co jeszcze ujawnia trailer?

Niestety mało zadowalającą informacja jest wielkość dysku SSD, jaki znajdzie się na wyposażeniu Xbox Series S. Skoro konsola będzie w pełni digital (a więc bez czytnika płyt), liczyliśmy na dużą powierzchnię dyskową. Microsoft zdecydował jednak, że 512 GB nam wystarczy. Biorąc pod uwagę fakt, że już teraz gry AAA oscylują w granicach 100 GB, a produkcje next-genowe mogą być większe, na takim dysku zainstalujemy 3-4 duże gry. Słabo.

Microsoft obiecuje, że mała „eska” to konsola prawdziwie next-genowa. A więc, mamy ray tracing, nawet 120 fps przy rozdzielczości 1440p, variable rate shading, variable refresh rate, streamowanie wideo w 4K oraz skalowane 4K w grach.

Jednak… biorąc pod uwagę cenę Xbox Series S, na mały dysk chyba wiele osób przymruży oko. W końcu 299 dolarów (w bezpośrednim przeliczeniu około 1130 zł, lecz w Polsce cena może przekroczyć 1400 zł) to nie jest jakiś kosmos za dostęp do najnowszych gier oferujących choćby ray tracing.

Nieoficjalnie, data premiery XSS oraz XSX została ustalona na 10 listopada 2020 roku. Nieoficjalnie, moc konsoli ma wynosić 4 TFLOPS.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się