Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Series – Phil Spencer przeprasza za problemy z dostępnością konsol

Phil Spencer zdaje sobie sprawę z problemów z dostępnością Xbox Series. Szef marki oficjalnie przeprosił za nie na konferencji GlitchCon.

Nowa generacja konsol sprzedaje się na ten moment doskonale. Dotyczy to zarówno konsol Sony jak i Microsoftu i nic dziwnego, że spowodowało to problemy z zakupem obydwóch wariantów sprzętu do grania. O ile w Polsce kupno nowych Xboxów nie jest raczej problemem, to w innych regionach świata kwestia ta jest raczej dyskusyjna.

Microsoft oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że dostępność ich nowych konsol bywa problematyczna. Phil Spencer – szef Xbox – przeprosił za to na konferencji GlitchCon.

Kwestią numer jeden, która stale jest poruszana jest to, że strasznie ciężko teraz zdobyć konsole. Naprawdę za to przepraszam. Produkujemy je od dwóch miesięcy i próbujemy dostarczyć do sklepów tak dużo, jak tylko możemy, ale zapotrzebowanie jest po prostu ogromne.

~Phil Spencer

Za granicami naszego kraju faktycznie pojawiają się większe problemy z dostaniem Xbox Series. Nic więc dziwnego, że Microsoft musiał skomentować sprawę i nieco uspokoić fanów, którym nie udało się zakupić sprzętu.

Warto przy okazji wspomnieć, że faktycznie, zapotrzebowanie znacznie przerosło oczekiwania producentów, co przyznali nawet przedstawiciele niektórych polskich elektromarketów.

Nowe Xboxy trafiły już w ręce pierwszych graczy z Polski. Na premierę PlayStation 5 musimy jeszcze poczekać do 19 listopada.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się