Szef Xbox - Phil Spencer

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox przejmie kolejne marki na wyłączność. Phil Spencer o planach firmy

Phil Spencer nie kryje się z dalszymi planami firmy Xbox. Gigant gamingu zamierza dalej przyjmować nowe studia pod swoje skrzydła.

Szef firmy wspomniał, że najczęściej przejmowane są zespoły, z którymi Zieloni mieli już okazję współpracować. Korporacja stosuje więc taką samą taktykę, jak PlayStation.

Jeśli spojrzysz na niektóre osoby, które pozyskaliśmy i z którymi nawiązaliśmy współpracę, to są to ludzie, z którymi utrzymywaliśmy długotrwałe relacje, a teraz weszli do Xbox. I widzą nasze plany dotyczącą platformy i usług, więc chcę, aby mogli wykonywać swoją najbardziej niesamowitą, kreatywną pracę jako część tego zespołu.

– powiedział Phil Spencer w trakcie wydarzenia Wall Street Journal Tech Live
Transkrypcja dzięki VideoGamesChronicle

Jednocześnie Spencer zapewnił, że Xbox jeszcze nie zakończył swoich zakupów. Choć nie da się przewidzieć, kiedy i jakie studia zostaną przejęte, możemy być pewni, że prędzej czy później usłyszymy o kolejnych wielkich transakcjach.

Cały czas szukamy ludzi, którzy naszym zdaniem dobrze pasują do naszej strategii i zespołów. Więc na pewno jeszcze nie skończyliśmy (przejmowania nowych studiów – red. ).
Nie ma żadnego limitu. (…) ale jeśli znajdziemy studio, do którego dobrze pasujemy, podzielimy się tym, co my próbujemy robić i tym, co oni próbują robić.

– kontynuował

Takie oświadczenie nie jest większym zaskoczeniem. Spencer wspomniał zresztą wielokrotnie, że jego firma zamierza dalej inwestować w studia. Teraz jednak widać, że nie tylko Xbox stawia na kupowanie nowych zespołów. PlayStation też rzekomo zamierza zaopatrzyć się w nowe talenty. Nadchodzące miesiące mogą przynieść wiele wyjątkowo ciekawych ogłoszeń.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%