Xbox szykuje się do kolejnych przejęć. „Nie sądzę abyśmy mogli coś zapauzować”

Xbox - Phil Spencer
Newsy PC Xbox Series XOne

Choć Xbox ma obecnie mały problem z przejęciem Activision Blizzard, wciąż wszystko wskazuje na to, że transakcja dojdzie do skutku. Microsoft zapowiada kolejne istotne zakupy.

Szef Zielonych potwierdził, że firma – idąc szlakiem wytyczonym przez innych gigantów – zamierza dalej inwestować w swoje gry i studia. Korporacja nie powiedziała ostatniego słowa w sprawie przejęć i nie warto się nastawiać, że po Activision Blizzard nie zgarnie dla siebie kolejnych zespołów.

Jest to tak konkurencyjny rynek, że nie sądzę, abyśmy mogli coś zapauzować. Tencent jest dziś największą firmą gamingową na naszej planecie i nadal mocno inwestują w gry i twórców. Sony jest dziś większym biznesem w grach niż my i nadal inwestują. Staramy się być tutaj głównym graczem. Chcemy dostarczać naszym graczom wspaniałe treści i zamierzamy pozostać aktywni, czy to inwestując w nasze wewnętrzne zespoły, które już tworzą wspaniałe gry, które ludzie znają i kochają, czy to budując nowe partnerstwa.

– powiedział Phil Spencer w rozmowie z CNBC

Z przejęć nie zamierza rezygnować również konkurencja Microsoftu. PlayStation przejęło niedawno studio zajmujące się grami mobilnymi i również ma planować już kolejne duże zakupy.

Konsolidację rynku widać nie tylko wśród największych z największych przedstawicieli branży gier. Znacznie mniejsze od Microsoftu i Sony NetEase zgarnęło dla siebie niedawno studio Quantic Dream.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie