Szef Xbox chce, aby Blizzard odzyskało dawną chwałę. Phil Spencer o przywróceniu firmie świetności

Szef Xbox - Phil Spencer
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Szef Xbox zapewnił, że chce, aby Blizzard pod banderą Microsoftu znów kojarzyło się z wysoką jakością oferowanych produkcji. Phil Spencer chciałby przywrócić słynnemu studiu renomę sprzed lat.

Spencer porównał dawne Blizzard do Pixar – produkcje obu firm były zawsze murowanymi hitami, na których jakość po prostu nie można było narzekać. Choć Pixar do dziś kojarzy się bardzo dobrze, tego samego nie można powiedzieć o Blizzardzie. Szczególnie patrząc przez pryzmat między innymi Warcraft III: Reforged.

Ty i ja dorastaliśmy w czasach, gdy Blizzard był niemal takim samym synonimem jakości jak Pixar. Właśnie do tego miejsca aspiruję, aby te marki dotarły i bardzo chciałbym mieć możliwość pracy z zespołami kreatywnymi, aby to umożliwić.

– powiedział Phil Spencer w rozmowie ze Stephenem Totilo

Czy Microsoft faktycznie odbuduje potęgę Blizzarda? Cóż, jeśli przejęcia studia nic nie powstrzyma, istnieje taka szansa. Przekonamy się o tym jednak dopiero za parę lat, kiedy to ukażą się pierwsze projekty stworzone przez Blizzard pod parasolem Xbox. Myślę jednak, że chyba każdy gracz ucieszyłby się z powrotu Blizzarda do dostarczania na rynek wybitnie dobrych i wspominanych przez długie lata produkcji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie