Gry z Xbox Series na Xbox One? Teraz to możliwe

Xbox One i Xbox Series X - PG
Xbox Series Xbox Series S XOne

Gracze old-genów Microsoftu, mam dziś świetna wieść dla Was. Od teraz granie w chmurze jest dostępne również na Xbox One oraz Series X i S. Z tą funkcjonalnością przychodzi sporo benefitów.

Cloud Gaming może być przyszłością grania. Na ten moment wiele firm próbuje takie rozwiązania przeforsować wśród swoich społeczności. Google, PlayStation, Microsoft… No właśnie, Microsoft właśnie poszerzył znacznie zakres swojej usługi, który teraz zaoferuje możliwość streamowania gier ze swojej serwerowni na konsole.

Plusem takiego rozwiązania jest m.in to, że nie trzeba pobierać produkcji na dysk urządzeń. Po prostu uruchamiacie daną pozycję i już. Resztą zajmuje się chmura Microsoftu. Inną przyjemnością jest fakt, iż można to wykorzystać w sytuacji, gdy znajomy wyśle Wam zaproszenie do rozgrywki, a Wy jeszcze nie pobraliście danego tytułu. Wtedy analogicznie po prostu uruchamiacie grę z Game Passa prosto z serwerowni bez zbędnego czekania na ściągnięcie plików.

Warto nadmienić, że pozwoli to także na granie na Xbox One w next-genowe pozycje stworzone z myślą o Series X i S. Szkoda, że nie oferuje takich rozwiązań każda gra z tej biblioteki, a na razie tylko część dostępnych w ramach subskrypcji giganta z Redmond. W związku z tym, mając old-gena, dobrze jest się zainteresować np. Recompile, The Medium, lub The Riftbreaker.

Tak się składa, że obecnie możecie zyskać do dostęp do Xbox Game Pass Ultimate za jedynie 4 zł. Ta skromna kwota pozwoli Wam m.in. korzystać z dobrodziejstw opisanych powyżej przez równo miesiąc. Więcej informacji na temat promocyjnej ceny znajdziecie w tym miejscu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie