Xbox One i Xbox Series X - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Gry z Xbox Series na Xbox One? Teraz to możliwe

Gracze old-genów Microsoftu, mam dziś świetna wieść dla Was. Od teraz granie w chmurze jest dostępne również na Xbox One oraz Series X i S. Z tą funkcjonalnością przychodzi sporo benefitów.

Cloud Gaming może być przyszłością grania. Na ten moment wiele firm próbuje takie rozwiązania przeforsować wśród swoich społeczności. Google, PlayStation, Microsoft… No właśnie, Microsoft właśnie poszerzył znacznie zakres swojej usługi, który teraz zaoferuje możliwość streamowania gier ze swojej serwerowni na konsole.

Plusem takiego rozwiązania jest m.in to, że nie trzeba pobierać produkcji na dysk urządzeń. Po prostu uruchamiacie daną pozycję i już. Resztą zajmuje się chmura Microsoftu. Inną przyjemnością jest fakt, iż można to wykorzystać w sytuacji, gdy znajomy wyśle Wam zaproszenie do rozgrywki, a Wy jeszcze nie pobraliście danego tytułu. Wtedy analogicznie po prostu uruchamiacie grę z Game Passa prosto z serwerowni bez zbędnego czekania na ściągnięcie plików.

Warto nadmienić, że pozwoli to także na granie na Xbox One w next-genowe pozycje stworzone z myślą o Series X i S. Szkoda, że nie oferuje takich rozwiązań każda gra z tej biblioteki, a na razie tylko część dostępnych w ramach subskrypcji giganta z Redmond. W związku z tym, mając old-gena, dobrze jest się zainteresować np. Recompile, The Medium, lub The Riftbreaker.

Tak się składa, że obecnie możecie zyskać do dostęp do Xbox Game Pass Ultimate za jedynie 4 zł. Ta skromna kwota pozwoli Wam m.in. korzystać z dobrodziejstw opisanych powyżej przez równo miesiąc. Więcej informacji na temat promocyjnej ceny znajdziecie w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 63 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible49%