“Xbox One Scorpio cztery razy mocniejszy od obecnej konsoli i lepszy od PS4 NEO”

Microsoft szykuje ponoć naprawdę potężne podzespoły dla nowej wersji XOne.

Wczorajsze doniesienia o dwóch nowych Xboksach One są kontynuowane przez serwis Polygon. Powołując się na własne źródła redaktorzy portalu donoszą, że w przypadku odchudzonej wersji sprzętu, dostaniemy najmniejszego Xboksa w historii.


Prawdopodobnie Xbox One Slim będzie o około 40 procent mniejszy od obecnej wersji sprzętu, dostanie odświeżony kontroler i niewykluczone, że zaoferuje również wsparcie dla rozdzielczości 4K. Malutki Xbox One miałby zadebiutować na rynku w sierpniu tego roku, lecz cena nie została jeszcze ustalona. Bardzo możliwe, że Slim zostanie zapowiedziany podczas czerwcowych targów E3.

Drugą konsolą ma być znacznie potężniejsza (czterokrotnie) wersja obecnego Xboksa One, oznaczona pseudonimem Scorpio. Według źródeł serwisu Polygon, zobaczymy ją w sprzedaży dopiero pod koniec 2017 roku. Portal twierdzi, że Microsoft uczy się na błędach i nie zamierza wypuszczać konsoli słabszej od niezapowiedzianej jeszcze oficjalnie PlayStation 4 NEO. Przytoczono tutaj konkretne liczby, które jako pierwszy zdobył Austin Walker z serwisu Giant Bomb, a następnie potwierdził Polygon rozmawiając ze swoimi źródłami.

Wynika z nich, że PlayStation 4 NEO ma posiadać moc 4,14 teraflopów, podczas gdy Xbox One Scorpio osiągnie około 6 teraflopów. Polygon zobrazował to wykresem, który możecie zobaczyć poniżej.

Ile w tym wszystkim prawdy? Phil Spencer napisał na swoim profilu w serwisie Twitter jedynie tyle, że jest podekscytowany tym, co zostanie pokazane podczas targów E3 2016. Również czekamy z niecierpliwością.

Xbox One Scorpio
Xbox One Scorpio

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

118 Shares
Share118
+1
Tweet