Xbox One będzie działać na Windows 10. Jeszcze w tym roku!

Microsoft szykuje pełną integrację wszystkich swoich urządzeń. Posłuży mu do tego Windows 10, który wyląduje nawet na konsoli Xbox One.

Już w najbliższych kilku miesiącach na komputerach pojawi się Windows 10. Microsoft podał wiele tygodni temu, że nawet osoby posiadające piracką wersję Windows 7 lub Windows 8, będą mogły za darmo zaktualizować do legalnej wersji 10. To spore zaskoczenie, ale w taki sposób Microsoft chce przekonać do siebie tych, którzy do tej pory nie płacili za system. Oczywiście jest w tym pewien haczyk. Taka wersja Windowsa 10 będzie działać tylko przez rok.

Najnowsza informacja jest z kolei taka, że Microsoft będzie chciał zintegrować ze sobą za pomocą Windowsa nie tylko komputery, telefony i tablety, ale także konsolę Xbox One. Z tego względu jeszcze w tym roku, ale dopiero po premierze Windowsa 10 na PC, także Xbox One dostanie stosowną aktualizację. Wcześniej jednak system będzie odpowiednio testowany na konsoli.


Co ciekawe, Windowsa 10 na Xbox One będą mogli przetestować zwykli gracze i to przez miesiąc. Nie wiadomo jednak, czy dostęp dostaną do niego wszyscy posiadacze Xboksa One, czy tylko wybrani przez Microsoftu lub po prostu chętni, którzy zapiszą się na listę.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

19 Shares
Share19
+1
Tweet