Windows 10 debiutuje latem, za darmo nawet dla “piratów”! [Aktualizacja#1]

Microsoft podaje kolejne szczegóły.

Korporacja zdradziła przede wszystkim, że premiera systemu Windows 10 nastąpi latem tego roku. Konkretnej daty niestety jeszcze nie ujawniono. Nowy OS pojawi się jednocześnie w 190 krajach świata oraz w 111 językach – zdradzono podczas konferencji Windows Hardware Engineering Community w Chinach.


Jak informowano już wcześniej, Windows 10 będzie darmowy dla osób, które posiadają obecnie Windows 7, Windows 8.1 lub Windows Phone 8.1. W ciągu roku od daty premiery dziesiątki będziemy mogli zainstalować nowego OS-abez żadnych opłat. Ponadto przejście ze starszych wersji na nową ma być banalnie proste. Cały proces zostanie bowiem prawie całkowicie zautomatyzowany.

Microsoft sprawił również niemałą niespodziankę zapowiadając, że nawet posiadacze nielegalnych kopii wcześniejszych Windowsów będą mogli ściągnąć upgrade do dziesiątki. Tym samym dostaną legalny system zupełnie za darmo. Taka inicjatywa dotyczy jedynie Chin, gdzie skala piractwa jest po prostu olbrzymia, sięgając setek milionów. Czy program obejmie inne kraje, a jeśli tak, to jakie? Póki co, nie wiadomo, choć niektóre serwisy branżowe zaczynają już pisać, że inicjatywa dotyczy całego świata. Poczekajmy jednak na oficjalne słowa Microsoftu [już są, zobaczcie aktualizację newsa poniżej!]

Pamiętajcie, że wraz z Windows 10 dostaniemy również nowego DirectX 12. Nadchodzące biblioteki są naprawdę wydajne, o czym mogliśmy się już wcześniej przekonać (tutaj oraz tutaj).

[Aktualizacja#1]

I doczekaliśmy się oficjalnych słów Microsoftu. Okazuje się, że również w Polsce aktualizacja do Windows 10 będzie darmowa dla osób z pirackimi wersjami Windows 7 oraz Windows 8.1. Potwierdza to na łamach serwisu wyborcza.biz Sebastian Pawłowski, dyrektor działu Windows w Microsoft Polska: Wszyscy użytkownicy mający odpowiednie urządzenie, a także ci mający piracką wersję Windowsa będą mogli zaktualizować swój system do Windows 10. Wierzymy, że z czasem nasi klienci przekonają się o korzyściach płynących z używania licencjonowanych wersji systemu Windows, a my chcemy im w tym pomóc.

I co powiecie na taki gest?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

116 Shares
Share116
+1
Tweet