Ulepszony Xbox One oraz nowy pad oficjalnie. Premiera 16 czerwca

Microsoft nie każe nam czekać do targów E3 i już teraz ogłasza dobre wieści. Jeśli planujecie zakup Xboksa One, wstrzymajcie się jeszcze kilka dni.

Wcześniejsze plotki oraz przecieki na temat odświeżonej wersji konsoli oraz nowego pada okazały się w 100 procentach prawdziwe.


Microsoft zapowiedział właśnie, że Xbox One z dyskiem twardym 1 TB na pokładzie trafi do sprzedaży 16 czerwca, czyli już w przyszłym tygodniu. Cena? W Stanach Zjednoczonych wyniesie 399 dolarów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 1450 złotych. Jednocześnie potwierdzono, że model z wbudowanym dyskiem 500 GB ma kosztować teraz 349 dolarów, czyli około 1290 złotych.

Na tym jednak nie koniec. Microsoft potwierdził również istnienie nowego pada do Xboksa One, który będzie dostępny w standardowym czarnym kolorze oraz zmienionych barwach, które zobaczycie na prezentacji poniżej. Nowością w kontrolerze będzie wejście minijack 3.5 mm, które posłużyć ma do podpięcia słuchawek. Do tej pory użytkownicy, którzy chcieli podłączyć słuchawki do Xboksa One za pomocą tego popularnego wejścia, musieli dokupić przejściówkę.

Gigant z Redmond wspomniał również o Xbox Wireless Adapter. Dzięki niemu podłączymy bezprzewodowo kontroler od Xboksa One do PC. Urządzenie pojawi się w sprzedaży tej jesieni i ma kosztować 25 dolarów, czyli około 92 złotych.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

13 Shares
Share13
+1
Tweet