Konsole Xbox Series S i X

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Microsoft zaskoczył zmianą pudełek z grami na Xbox Series

Gry tworzone z myślą konsolach Xbox otrzymają w najbliższym czasie nowy design pudełek. Zmiana jest niewielka, aczkolwiek zauważalna. Być może w ten sposób popsuje się komuś kompozycja kolekcji na półce, ponieważ drobnemu liftingowi uległ też grzbiet opakowań.

Jak informuje Xbox News w poniższym tweet’cie, nowe okładki prezentują się naprawdę podobnie, jednak różnić możemy zauważyć kilka.

Po pierwsze nie odnajdziemy u góry już szerokiego paska z logo Xbox. Ten został zmieniony na mniejszy fragment w lewym górnym rogu przedniej części. Oprócz tego od razu obok doklejono tam platformy, które dana gra obsługuje. Pozbyto się ogromnej grafiki z informacją, że produkcja jest zoptymalizowana pod Xbox Series X. Ta występuje pod inną formą i nie rzuca się w oczy. Zauważymy ją na tej samej wysokości, co wspomniane logo platformy, jednakże po prawej stronie, w formie mniej rzucającej się w oczy ikony.

Najbardziej kontrowersyjną zmianę jest różnica w wysokości szarego paska na grzebiecie pudełka. W nowej wersji sama okładka jest zdecydowanie wyższa, co daje więcej miejsca na samą grafikę na niej. Niestety, z jakiegoś powodu zdecydowano się na wydłużenie w ten sposób wspomnianego szarego grzbietu, co będzie mogło kuć w oczy, jeżeli zestawimy ze sobą obok siebie stare i nowe wersje opakowań np. na półce.

Szczerze mówiąc, zaprezentowany design ma dużo plusów i minusów. Wizualnie bardziej podoba mi się ten, który już nawet figuruje w niektórych sklepach. W związku z „niekompatybilnością” rewizji wyglądu ze starym, obawiam się, że niektórzy zapaleńcy kolekcjonowania będą co najmniej niezadowoleni. Być może z tego powodu nie ogłoszone tego faktu podczas pokazów E3.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się