Usługa Xbox Live jest przeciążona. Microsoft wprowadza ograniczenia

W związku ze zbyt dużym przeciążeniem Xbox Live w ostatnim czasie, Microsoft wprowadza restrykcje dotyczące korzystania z usługi. Mają one dotyczyć głównie przesyłania niestandardowych zdjęć na serwery firmy.

Ostatnio wszyscy musimy siedzieć w domach, co wiąże się z częstszym używaniem domowego internetu zarówno do pracy, jak i rozrywki. Sieci w poszczególnych krajach są aż nazbyt przeciążone, na co reagują europejskie władze, apelując do serwisów i platform internetowych o obniżanie jakości ich usług. Do firm takich jak Netflix czy YouTube dołącza teraz Microsoft, ogłaszając tymczasowe wyłączenie możliwości przesyłania zdjęć o niestandardowych rozmiarach na serwery Xbox Live.

Jak informują przedstawiciele przedsiębiorstwa na oficjalnej stronie, w ostatnim czasie usługi takie jak Xbox Game Pass, Xbox Live i Mixer przeżywają prawdziwe oblężenie. W związku z tym, “w celu zoptymalizowania moderacji i zapewniania najlepszej wydajności naszej społeczności wprowadzamy niewielkie korekty. Tymczasowo wyłączono możliwość przekazywania niestandardowych zdjęć graczy, zdjęć do klubów i obrazów tła klubu”, czytamy.

Oprócz tego, Microsoft przewiduje też zmianę w systemie aktualizacji w Xbox Live. Gry będą dostawać nowości tylko wtedy, gdy z usługi korzysta najmniej użytkowników – a więc rano i w nocy.

Wcześniej oprócz platform streamingowych ograniczenia dotyczące usług internetowych wprowadziło także Sony. Przedsiębiorstwo kilka dni temu poinformowało o zmniejszeniu prędkości pobierania gier z PlayStation Network w Europie.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: