Xbox logo - w tle żołnierze z Halo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox kupi kolejne studia. Phil Spencer celuje w konkretną grupę odbiorców

Szef Xbox potwierdził, że firma zamierza przejąć kolejne zespoły. Tym razem jednak Microsoft postawi na twórców gier casualowych.

Phil Spencer potwierdził to w rozmowie z Bloomberg. Korporacja rozgląda się za kolejnymi zakupami. Przejęcie studiów zajmujących się tytułami casualowymi i społecznościowymi ma pomóc w zwiększeniu obecności Microsoftu na rynku tych produkcji. Oczywiście na razie nie padły nazwy kolejnych studiów.

Kiedy myślę o gatunkach, które zazwyczaj kojarzone są z konsolą Xbox, to owszem, mamy Roblox, mamy Minecrafta, mamy FIFĘ i Fortnite, ale chcemy nadal inwestować w bardziej społecznościowe, niezobowiązujące treści (…). Mamy duże ambicje.

– powiedział Phil Spencer w rozmowie z Bloomberg

Dalszy ciąg ekspansji Microsoftu jest naturalnym biegiem wydarzeń. Początek nowej generacji to idealny moment na zwiększenie wydajności studiów Xbox i zainwestowanie w kolejne zespoły, które przygotują tytuły na resztę generacji. Podobnie zresztą działa teraz PlayStation, które przewiduje dalsze zakupy i dodatkowo zainwestowało w Devolver Digital.

O kolejnych ruchach Microsoftu usłyszymy zapewne już niebawem. Przypuszczam też, że nawet teraz gigant z Redmond jest w trakcie ustalania warunków przejęcia kolejnego zespołu lub nawet zespołów. Kwestią czasu jest, zanim o tym usłyszymy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%