Xbox kupi kolejne studia. Phil Spencer celuje w konkretną grupę odbiorców

Xbox logo - w tle żołnierze z Halo
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Szef Xbox potwierdził, że firma zamierza przejąć kolejne zespoły. Tym razem jednak Microsoft postawi na twórców gier casualowych.

Phil Spencer potwierdził to w rozmowie z Bloomberg. Korporacja rozgląda się za kolejnymi zakupami. Przejęcie studiów zajmujących się tytułami casualowymi i społecznościowymi ma pomóc w zwiększeniu obecności Microsoftu na rynku tych produkcji. Oczywiście na razie nie padły nazwy kolejnych studiów.

Kiedy myślę o gatunkach, które zazwyczaj kojarzone są z konsolą Xbox, to owszem, mamy Roblox, mamy Minecrafta, mamy FIFĘ i Fortnite, ale chcemy nadal inwestować w bardziej społecznościowe, niezobowiązujące treści (…). Mamy duże ambicje.

– powiedział Phil Spencer w rozmowie z Bloomberg

Dalszy ciąg ekspansji Microsoftu jest naturalnym biegiem wydarzeń. Początek nowej generacji to idealny moment na zwiększenie wydajności studiów Xbox i zainwestowanie w kolejne zespoły, które przygotują tytuły na resztę generacji. Podobnie zresztą działa teraz PlayStation, które przewiduje dalsze zakupy i dodatkowo zainwestowało w Devolver Digital.

O kolejnych ruchach Microsoftu usłyszymy zapewne już niebawem. Przypuszczam też, że nawet teraz gigant z Redmond jest w trakcie ustalania warunków przejęcia kolejnego zespołu lub nawet zespołów. Kwestią czasu jest, zanim o tym usłyszymy.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie