Nowy produkt Xbox znaleziony u Microsoftu. Czym może być Keystone?

Xbox Series X - zblizenie na górną część konsoli
Xbox Series Xbox Series S XOne

Dataminer dotarł do tajemniczego produktu Microsoftu – Xbox Keystone. Znalezisko może być czymkolwiek, ale niewykluczone, że mowa o nowym sprzęcie do grania.

Keystone pojawia się w plikach obok Durango i Scarlett, czyli Xbox One i Xbox Series X. Może to sugerować, że Microsoft przygotowuje kolejną konsolę (na przykład wersję Slim lub Pro), choć moim zdaniem to mało prawdopodobna opcja.

Pamiętajmy, że Microsoft stawia teraz na dostępność swoich gier na wielu urządzeniach. Po co gigantowi z Redmond trzecia konsola nowej generacji na samym jej starcie? Według mnie na razie nie ma mowy o kolejnym stacjonarnym sprzęcie do grania od Zielonych.

Nie zdziwiłbym się, gdyby Keystone było nazwą kodową produktu związanego z cloud gamingiem. Może chodzić, dajmy na to, o specjalne akcesorium do telewizorów pozwalające na granie w tytuły z Game Passa. Równie dobrze może to być też aplikacja na Smart TV, dzięki której odpalilibyśmy gry w chmurze. Opcji jest wiele, ale wszystkie to nadal dzieła teorii – Microsoft nie potwierdził, czym jest Xbox Keystone.

Już w zeszłym roku zapowiadano, że Game Pass trafi na telewizory. Miejmy nadzieję, że gigant z Redmond wkrótce rozwieje wszelkie wątpliwości co do tego, kiedy i jak zagramy na swoich telewizorach w gry z platform Xbox.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie