Grafiki z gier wspierających FPS Boost w grach między innymi na Xbox Game Pass

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Wkrótce odpalisz duże gry na telewizorze bez konsoli i PC. Nowa funkcja XGP coraz bliżej

Najwyraźniej Xbox Game Pass już niedługo trafi na telewizory z Android TV. Gracze dokopali się do plików aplikacji, która ucieszy wiele osób.

Microsoft zapowiedział w czerwcu, że rozpoczyna współpracę z topowymi producentami telewizorów. Efektem współpracy ma być możliwość uruchomienia gier z xCloud na urządzeniach ze SmartTV. Ogłoszenie to napawało optymizmem, ale wówczas wydawało się, że na udostępnienie takiej funkcji przyjdzie nam długo poczekać. Wygląda jednak na to, że Microsoft dość szybko zabrał się za rozwój nowej możliwości.

Jak podaje XDADevelopers, w plikach aplikacji Xbox Game Pass na Androida znaleziono ciekawe dane. Jeden z banerów usługi odnosi się bezpośrednio do AndroidTV. Wskazuje na to nie tylko nazwa obrazka, ale też jego rozmiar.

Xbox Game Pass - pliki z TV
Źródło: XDADevelopers

Niewykluczone, że Microsoft już testuje Game Passa na telewizorach. Oczywiście do jego obsługi będzie wymagane przynajmniej niezłe połączenie z internetem, bowiem gry uruchomimy za pośrednictwem chmury xCloud. Niemniej sam fakt, że będziemy mogli uruchomić duże gry bez PC, konsoli i smartfona brzmi świetnie. Pozostaje nam tylko czekać na ogłoszenie daty wydania funkcji.

Jeśli dodatkowa opcja wejdzie w życie i będziecie chcieli ją przetestować, przyszykujcie się też na dodatkowy wydatek. Należy pamiętać, że chmura xCloud jest dostępna tylko dla posiadaczy Xbox Game Pass Ultimate. Jeśli posiadacie podstawową wersję subskrypcji, warto pomyśleć o zainwestowaniu w wyższy próg.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się