Xbox uruchamia już gry Sony z PC, ale nie wszędzie

Xbox uruchamia już gry Sony z PC, ale nie wszędzie
Xbox Series Xbox Series S XOne

Biblioteka GeForce Now stała się dostępna dla posiadaczy Xbox, ale nie zagrają oni we wszystkie gry. Niektóre pozycje, jak choćby Death Stranding, zablokowano.

Z jednej strony to absolutnie nie dziwi, a z drugiej – zagranie w tytuły z PlayStation na Xbox poprzez GeForce Now mogłoby przysporzyć wielu nowych fanów usłudze.

Nie zagrasz w Death Stranding na Xbox

Zaledwie parę lat temu każdy pukałby się w czoło. Dziś jednak nie ma nic dziwnego w tym, że ekskluzywne gry z PlayStation wychodzą na PC. Jakby tego było mało, zaledwie wczoraj pisaliśmy o możliwości uruchomienia gier pokroju League of Legends na maszynie od Microsoftu za pośrednictwem usługi GeForce Now.

Tutaj znajdziecie więcej szczegółów na ten temat, ale dziś donosimy o nowych rewelacjach w sprawie. Wiele osób zaczęło podejrzewać, że gry z PlayStation dostępne w GFN mogłyby zostać uruchomione na Xbox. I nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu biblioteka Nvidii posiada takie tytuły, jak choćby Death Stranding. Problem w tym, że zostały one najwyraźniej zablokowane.

Redaktor serwisu The Verge informuje na Twitterze o swoim odkryciu. Próbował on uruchomić za pomocą GFN znane z PlayStation a później i PC Death Stranding. Problem w tym, że gry… nigdzie nie znalazł. Z całego katalogu zniknęła właśnie ta pozycja. Jest to o tyle zastanawiające, że na PC bez problemu ją uruchomimy.

Na ten moment nie wiadomo, jakie są powody takie obrotu spraw. Najbardziej możliwą opcją wydaje się zablokowanie niektórych gier przez wydawców – czy to przez 505 Games, czy Sony. W końcu Japończycy otwierają się na PC, ale Xbox to wciąż ich konkurencja, dlatego wykluczenie tych gier z katalogu GeForce Now miałoby sens. Mimo wszystko Sony nie odpowiada za wydanie „pecetowej” edycji DS, więc moc sprawczą ma tutaj raczej wspomniane 505 Games.

Jakby tego było mało Death Stranding na Xbox w GFN działa bez problemu w… Rosji. Tom Warren sam nie ma pojęcia, o co tu chodzi, a do tej pory nie doczekaliśmy się żadnych oficjalnych informacji w tej sprawie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie