Microsoft ma już odpowiedź na PS Plus Premium. Oto Project Moorcroft

Xbox Game Pass ma dostać świetną nowość rodem z PS Plus
Newsy PC Xbox Series XOne

Microsoft nie podda się tak łatwo w obliczu rychłej premiery nowej wersji PS Plus. Xbox Game Pass dostanie świetną nowość, którą obecnie określa jako „Project Moorcroft”.

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o przeciekach, zgodnie z którymi Microsoft szykuje własną odpowiedź na darmowe dema w PS Plus. Nowa wersja usługa Sony ma zaoferować dostęp do limitowanych czasem wersji demonstracyjnych. Wygląda na to, że wielkie czasy próbnych wersji gier powracają i to za sprawą najpopularniejszych subskrypcji.

PS Plus dostanie więc swoje dema, a Xbox Game Pass – Project Moorcroft. To nowa funkcja mająca być dostępna dla abonentów XGP, którzy stęsknili się za możliwością ogrania gier przed ich premierą. Sama firma nawiązuje przy tym do wielkich gamingowych wydarzeń. W trakcie choćby E3 co roku ustawiałby się olbrzymie kolejki ludzi chcących przetestować próbną wersję zapowiedzianej gry. Niestety, przez pandemię i postawienie na wirtualne eventy skończyły się również dema. Teraz firma zamierza przywrócić ten klimat, ale bez kolejek i potrzeby wychodzenia z domu. Do Project Moorcroft zyskamy dostęp z zacisza naszego własnego mieszkania.

Dlaczego nie zrobimy z Game Passa czegoś na kształt hali targowej? Dlaczego nie umożliwimy deweloperowi wzięcia fragmentu, poziomu swojej gry, wypuszczenia jej do Game Pass, wywołania ekscytacji tym, co nadejdzie, a także uzyskania naprawdę cennych informacji zwrotnych podczas dostrajania i przygotowywania gry do premiery?

– twierdzi cytowana przez The Verge Sarah Bond, szef działu ekosystemu Microsoft

Xbox Game Pass z demami gier i… rekompensatą dla twórców

Wiemy jednak, że tworzenie próbnych wersji gier wymaga czasu, pracy i pieniędzy. Podczas gdy Sony zamierza własnoręcznie przygotowywać swoje triale, Microsoft chce powołać do życia nowy program. Dzięki niemu deweloperzy mogliby liczyć na pieniężną rekompensatę za opracowanie dema na potrzeby Xbox Game Pass. Kolejnym plusem dla twórców jest możliwość zasięgnięcia opinii wśród graczy.

Na ten moment nie znamy dokładnej premiery Project Moorcroft. Firma ma nadzieje na start tej funkcji już w przyszłym roku. Początkowo Microsoft skupia się na małych, niezależnych deweloperach.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie