Xbox Game Pass ma dostać funkcję rodem z nowego PS Plus. Zapowiedź już niebawem

Xbox Game Pass - logo PCB - PG
Newsy PC Xbox Series XOne

Xbox ma swojego Game Passa, a PlayStation – PS Plus. „Zieloni” postanowili jednak powalczyć o klientów, których Sony zachęca darmowymi wersjami demo.

Nowa wersja PS Plus (o której szerzej przeczytacie w tym miejscu) zapowiada się coraz okazalej. Choć firma jednoznacznie daje do zrozumienia, że nie chce mieć „swojego Game Passa”, oferuje dla niego dość konkretną przeciwwagę. Największą siłą Plusa z pewnością będzie bogata biblioteka klasycznych gier oraz możliwość odpalania darmowych, ograniczonych czasowo wersji demonstracyjnych. W dzisiejszych czasach niestety takie „próbki” nie są zbyt popularne. Cieszy więc, że Japończycy chcą je przywrócić.

Xbox Game Pass oferuje z kolei bogaty katalog stosunkowo nowych gier, w tym wiele premierowych pozycji. Tutaj jednak żadnych możliwych wersji testowych nie znajdziemy, ale ma się to zmienić. Znany insider Tom Henderson twierdzi, że firma szykuje się do zapowiedzi dodatkowej usługi. Ta pozwolić ma na dostęp do próbnych tytułów tak, aby zabrać Sony ten argument sprzed nosa.

Wedle źródeł popularnego leakera, Microsoft ma zapowiedzieć nowość już jutro, na parę godzin przed Summer Game Fest. Nowa usługa ma być dostępna dla subskrybentów Game Passa. Ponadto firma zamierza w jakiś sposób nagradzać i pomagać deweloperom, którzy chcieliby stworzyć testową wersję swojej gry. Nie znamy jednak szczegółów, ale twórcy powinni mieć zagwarantowane odpowiednie narzędzia.

To nie koniec nowości z obozu „zielonych”. Firma ma jednocześnie zapowiedzieć dalsze konsekwencje współpracy z Samsungiem. Dzięki temu ma pojawić się możliwość strumieniowania gier z Xboksa na Smart TV za pomocą Cloud Gaming, bez potrzeby posiadania konsoli. Ponadto powinniśmy również spodziewać się szczegółów na temat działania usługi strumieniowej w kolejnych krajach.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie