Ubisoft+ może połączyć się z Xbox Game Pass – sugeruje holenderski oddział firmy

Ubisoft - gry
Newsy PC

Nowe pogłoski o dodaniu do Xbox Game Pass usługi Ubisoft+. Tym razem pochodzą od samego Ubisoftu. Holenderski oddział chyba za bardzo się pospieszył.

Od niedawna gry od Ubisoftu zaczynają coraz śmielej pojawiać się w Game Passie od Microsoftu. W końcu niedawny Rainbow Six Extraction wylądował w usłudze na premierę. Ponadto możemy w najbliższym czasie spodziewać się choćby Assassin’s Creed Origins, a także ulepszonej edycji For Honor. Fani, rzecz jasna, zaczęli w tym wszystkim doszukiwać się zintegrowania subskrypcji francuskiego giganta z Game Passem.

Ubisoft+ to abonamentowa usługa, dzięki której możemy zagrać w zasadniczo wszystkie gry od Ubi dzięki uiszczanej cyklicznie opłacie. Żyjemy w czasach, w których praktycznie każdy wydawca musi mieć swoją usługę. Nie każdy gracz jednak chętnie podepnie kartę płatniczą pod kolejną platformę, skoro mamy prześwietnego Game Passa, w ramach którego zagramy również w gry od EA.

Jak zauważyli gracze na Reddicie, holenderski oddział Ubi odpowiedział na Twitterze na pytanie dotyczące pojawienia się subskrypcji firmy w ofercie XGP. Krótka odpowiedź „Wkrótce” dość bezpośrednio wskazuje na to, że taka fuzja faktycznie może się wydarzyć. Co więcej, chwilę po wystosowaniu odpowiedzi, została ona usunięta i zastąpiona lakonicznym „przykro nam, ale na razie nie możemy ujawnić w tej sprawie żadnych informacji”.

Ubisoft+ w Xbox Game Pass to zwykła pomyłka?

Wiem, że najnowsze rewelacje pochodzą zasadniczo od samego wydawcy, ale i tak wstrzymałbym się z entuzjazmem. Ciężko mi uwierzyć w to, że XGP mógłby niebawem zaoferować w swoim planie jeszcze jedną usługę (po EA Play). W takim przypadku raczej nie zdziwiłbym się podwyżką cen. Warto zaznaczyć, że w ofercie Ubisoft+ znajdziemy wszystkie gry firmy z każdym wydanym DLC. To naprawdę przebogata oferta, która zasadniczo mogłaby zostać połączona z XGP, ale tylko w jakiejś „lżejszej” wersji. Szczególnie że Ubi nie zostało wykupione przez Microsoft. Ciężko jest mi sobie wyobrazić sytuację, w której tak ochoczo pozbędą się ekskluzywności na swój abonament.

Skąd więc słowa holenderskiego konta na Twitterze? Być może jest to wina słabej komunikacji lub nieprzemyślanej odpowiedzi. Istnieje też szansa na to, że osoba odpowiadająca na pytanie pomyliła Game Passa z Xboxem. W końcu od dłuższego czasu mówi się o premierze U+ na konsolach od MS. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia, a co się okaże – zapewne dowiemy się tego w swoim czasie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie