Logo Xbox Game Pass na tle pieniędzy

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Szef Xbox o opłacalności Game Passa. „Wiem, że jest wiele osób, które lubią pisać, że przepalamy kasę”

Xbox Game Pass to wielki hit wśród graczy. Usługa nadal zyskuje coraz więcej subskrybentów i to absolutnie nie koniec jej panowania na rynku growych subskrypcji.

Niektórzy branżowi analitycy uważają, że Game Pass przynosi jednak nadal straty w celu budowy ogromnej bazy użytkowników. Do kwestii tej odniósł się sam szef Xbox, Phil Spencer. Potwierdził on, że usługa obecnie jest dobrze zrównoważona pod względem zysków i strat. Zaznaczył także, że wciąż rozwija ona skrzydła i dalej będzie rosła.

Wiem, że jest wiele osób, które lubią pisać, że przepalamy kasę, żeby na końcu mieć jakiś złoty interes. Nie. Game Pass jest bardzo, bardzo zrównoważony w tej chwili. I nadal się rozwija.

– powiedział Phil Spencer w rozmowie z Axios

Microsoft sporo inwestuje w ofertę XGP. Biblioteka gier usługi stale rozbudowuje się o kolejne pozycje i często są to ogromne hity. Zdobycie takich tytułów do Game Passa zapewne kosztuje fortunę, ale jeśli kolejni wydawcy decydują się na udostępnienie swoich gier w ramach XGP, najwyraźniej jest to dla nich opłacalne.

Jeśli poszukujecie subskrypcji Xbox Game Pass w dobrej cenie, obserwujcie nasz dział z promocjami. Usługa Microsoftu często zyskuje korzystne oferty dla nowych i powracających użytkowników.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%