Szef Xbox o opłacalności Game Passa. „Wiem, że jest wiele osób, które lubią pisać, że przepalamy kasę”

Logo Xbox Game Pass na tle pieniędzy
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Xbox Game Pass to wielki hit wśród graczy. Usługa nadal zyskuje coraz więcej subskrybentów i to absolutnie nie koniec jej panowania na rynku growych subskrypcji.

Niektórzy branżowi analitycy uważają, że Game Pass przynosi jednak nadal straty w celu budowy ogromnej bazy użytkowników. Do kwestii tej odniósł się sam szef Xbox, Phil Spencer. Potwierdził on, że usługa obecnie jest dobrze zrównoważona pod względem zysków i strat. Zaznaczył także, że wciąż rozwija ona skrzydła i dalej będzie rosła.

Wiem, że jest wiele osób, które lubią pisać, że przepalamy kasę, żeby na końcu mieć jakiś złoty interes. Nie. Game Pass jest bardzo, bardzo zrównoważony w tej chwili. I nadal się rozwija.

– powiedział Phil Spencer w rozmowie z Axios

Microsoft sporo inwestuje w ofertę XGP. Biblioteka gier usługi stale rozbudowuje się o kolejne pozycje i często są to ogromne hity. Zdobycie takich tytułów do Game Passa zapewne kosztuje fortunę, ale jeśli kolejni wydawcy decydują się na udostępnienie swoich gier w ramach XGP, najwyraźniej jest to dla nich opłacalne.

Jeśli poszukujecie subskrypcji Xbox Game Pass w dobrej cenie, obserwujcie nasz dział z promocjami. Usługa Microsoftu często zyskuje korzystne oferty dla nowych i powracających użytkowników.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie