PlayStation może dostać Xbox Game Pass. Microsoft ma potężne plany

Xbox Game Pass trafi na PlayStation? | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS4 PS5 Xbox Series XOne

Flagowy abonament Xbox Game Pass może wylądować na konsolach PlayStation – twierdzi znany insider Jeff Grubb. Czy to jednak ma rację bytu?

Niedawno w sieci zagrzmiało, bo Xbox zamierza skończyć z ekskluzywnością swoich gier i planuje wydawać je na PlayStation. Kultowe marki w stylu Halo mogą doczekać się debiutów na PS5 i kolejnych generacjach konsol Japończyków. To oczywiście rozzłościło fanów, ale nic nie jest jeszcze pewne. Potwierdzenie lub zaprzeczenie plotek nadejdzie w przyszłym tygodniu.

Xbox Game Pass w wersji na PlayStation

W sieci pojawia się coraz więcej spekulacji dotyczących planów Microsoftu. Wielu insiderów prześciga się w tym, które gry mogą doczekać się debiut na konsolach Sony. Jedni mówią o Indianie Jonesie, inni o Hellblade II i tak dalej. Sytuacji nie ratuje fakt, że nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, więc każde informacje należy traktować jako plotki. Tym razem bardzo sensowne, ale nadal plotki.

Teraz Jeff Grubb, znany insider, uważa, że Xbox miałby chcieć zaoferować abonament Game Pass na PlayStation. Miałoby to pomóc w zjednaniu sobie nowych fanów, tym razem ze strony klientów Sony.

Jeff Grubb sugeruje, że Microsoft może potencjalnie kultywować silniejsze relacje robocze z PlayStation, torując drogę do bardziej wyselekcjonowanej oferty Game Pass, która będzie dostępna na platformach PlayStation. Zacznie się jednak od oferowania gier na wyłączność.

– czytamy w poście na Twitterze

Oczywiście na razie mowa wyłącznie o „wyselekcjonowanej” ofercie XGP, ale to i tak mogłoby stanowić wielką rewolucję nie tylko dla graczy konsolowych, ale i w gamingu w ogóle. Problem jednak w tym, że spekulacje te są mało prawdopodobne. Microsoft rzekomo już wiele razy próbował udostępnić XGP na konsolach Sony, ale to Sony się nie zgadzało. Firma mogłaby sporo stracić, w tym nawet wielu obecnych subskrybentów PS Plusa, własnego abonamentu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie