Xbox Game Pass Logo

Xbox Game Pass dostanie nową funkcję

0 komentarzy

Phil Spencer poinformował, że dzięki usłudze Xbox Game Pass Ultimate w przyszłości będziemy mieli możliwość zagrania w chmurze również w tytuły dedykowane PC. Zaznaczył jednak, że są to odległe plany, bo jego firma chciałaby skupić się na ten moment na tytułach konsolowych.

Mniej więcej od połowy zeszłej generacji rynek growy próbuje przekonać konsumentów do grania w chmurze. Obecnie mamy do czynienia z wieloma usługami do wyboru. Google Stadia, GeForce Now od Nvidia oraz omawiana w artykule chmura od Microsoftu.

Xbox Game Pass z grami na PC w chmurze

Użytkownik Twittera publicznie zapytał o pojawienie się gier dostępnych na PC w usłudze streamingowej w ramach abonamentu Xbox Game Pass Ultimate. Do tej pory w ramach streamingu, MS oferował gry z Xboxa. Jeszcze tego samego dnia otrzymał odpowiedź:

Phil Spencer potwierdził, że ich plany do tego dążą, dlatego oddział pracujący przy chmurze Azure pomaga przy rozwoju streamingu. Microsoft chciałby, by jego studia wprowadzały cross save do tworzonych produkcji właśnie z powodu powiązań z grami z PC. Zaznaczył, że jednak na ten moment priorytetem są tytuły na konsole.

Gigant z Redmond w ostatnim czasie podejmuje masę ryzykownych decyzji. Zakup Bethesdy czy zmiany w zakresie Xbox Live Gold są tylko dowodem, że firma nie ma zamiaru przegrać obecnej generacji.

Jestem strasznie ciekaw dalszego rozwoju sytuacji. Mam nadzieję, że granie w chmurze podczas kolejnych lat będzie nareszcie osiągalne dla większości graczy. Nie pozostaje nam już nic, tylko czekać.

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co weekend student game designu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się