Niedługo odpalisz gry z Game Passa na telewizorze. Xbox chce wydać specjalne akcesorium

Xbox logo - w tle żołnierze z Halo
Newsy PC Technologie Xbox Series XOne

O możliwości grania w gry z Xbox Game Pass bezpośrednio na telewizorach słyszymy od dawna. Pojawiły się doniesienia wskazujące, że niedługo stanie się to możliwe.

Microsoft opracowuje urządzenie w kształcie krążka, dzięki któremu uruchomimy gry z chmury Xbox – podaje GamesBeat. Premiera akcesorium ma mieć miejsce w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, a urządzenie ma przypominać budową podobne rozwiązania, czyli na przykład Amazon Fire Stick i Roku Streaming Stick.

GamesBeat informuje, że urządzonko Microsoftu ma oferować też inne funkcje i jego użyteczność nie ograniczy się do uruchamiania gier z Game Pass Ultimate. Akcesorium podobno pozwoli na uruchomienie usług związanych ze streamingiem filmów i seriali, choć na razie nie wiadomo, które z nich będą obsługiwane.

Jeśli jednak macie telewizor ze Smart TV od Samsunga, warto wstrzymać się z zakupem, bowiem Microsoft ma też wypuścić specjalną aplikację Xbox Game Pass dla telewizorów firmy. Ona również ma ukazać się w ciągu roku, choć póki co nie znamy konkretnej daty premiery.

Wprowadzenie Game Passa do telewizorów to kontynuacja dotychczasowej taktyki Microsoftu. Firma chce, aby gamingowa subskrypcja była dostępna na tak wielu platformach, jak to tylko możliwe. Już teraz możemy streamować gry z usługi giganta z Redmond na komputerach, konsolach Xbox, tabletach i smartfonach. Jak tak dalej pójdzie, to być może prędzej czy później odpalimy je nawet na smart-lodówkach… a nie, chwila, przecież już można tak zrobić.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie