Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

1 komentarz

Doom Eternal uruchomiony na gamingowej lodówce. Granie w kuchni to przyszłość?

„Prawdziwy” gracz nie gra już w Doom Eternal na zwykłym PC. Użytkownik Instagrama pochwalił się, że dzięki xCloud można grać nawet na lodówce.

Technologia od samego początku wywiera ogromny wpływ na rozwój gier, ale też sposób, w jaki można grać w kultowe tytuły. Bo niekoniecznie musimy odpalać stare i nowe hity tylko na tradycyjnych platformach. Użytkownikowi Instagrama, Richardowi Mallard, udało się uruchomić Doom Eternal na swojej lodówce.

Doom Eternal na lodówce to nie mem a rzeczywistość. Rzecz jasna, nie mówimy o jakieś tam pierwszej lepszej lodówce. Autor dzieła skorzystał z modelu Samsunga wyposażonego w ekran LCD i system smart. Dzięki temu mógł zainstalować na urządzeniu aplikację streamingową od Microsoft – xCloud.

Jak możecie zobaczyć na powyższym filmiku, Doom Eternal wyświetlany jest na wbudowanym ekranie niczym na klasycznym monitorze. Obraz z gry ma prawidłowe proporcje i całkiem dobrze odwzorowane kolory. I prawdopodobnie także inne gry z biblioteki xCloud można by uruchomić bezproblemowo na lodówce.

Gdyby rozpowszechnić pomysł Richarda, chyba z większą przyjemnością spędzalibyśmy czas w kuchni. Niestety za ową przyjemność zapłacimy bardzo dużo. Koszt takiej lodówki to blisko 10 000 zł, więc chyba taniej wyjdzie postawić na kuchennym blacie budżetowy laptop.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się