Xbox Game Pass - Boyfriend Dungeon - logo usługi na tle mężczyzn-mieczy z gry

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Uwodziliście kiedyś miecz? Zwariowana gra trafiła do Game Passa

Wyobraźcie sobie, że jesteście wojownikiem w lochu i natrafiacie na bronie, które musicie uwieźć, aby z Wami współpracowały. Tak z grubsza wygląda Boyfriend Dungeon, które wczoraj zadebiutowało między innymi w Xbox Game Pass (konsole, PC, chmura).

A dokładniej rzecz ujmując, poza wspomnianą usługą gra trafiła jeszcze do sprzedaży na PC, Xbox One, Xbox Series X|S i konsoli Nintendo Switch. Gracze konsol PlayStation na ten moment muszą obejść się smakiem. Poniżej możecie zobaczyć gustowny trailer:

W tej naprawdę nietypowej produkcji przemierzymy proceduralnie generowane dungeony, na których końcu odnajdziemy nową broń. Zadaniem gracza jest zdobyć jej serce. Twórcy pokusili się o ciekawą mechanikę – im więcej używamy danej broni, tym bardziej zacieśnia się więź między nią a jej użytkownikiem.

Na drodze gracza stanie masa różnych przeciwników, a i samych kompanów do walki też nie zabraknie. W tym połączeniu dungeon crawlera, rogue-like’a i romansowej visual novelki czeka nawet opcja związania się z… kotem? Mam nadzieję, że to tylko zdrowa relacja człowieka i zwierzęcia.

W momencie pisania tego artykułu gra zbiera oceny Bardzo pozytywne na platformie Steam, co może tylko zachęcić do jej sprawdzenia. Cieszy mnie strasznie fakt, że omawiana produkcja trafiła na tak dużo platform. Nie zdziwię się, jeśli wielu osobom najwygodniej będzie w taki tytuł grać np. na Nintendo Switch lub przy pomocy xCloud na innym urządzeniu.

Przypominam też o ostatniej aktualizacji oferty Xbox Game Pass. Znalazło się tam przez masę graczy Stardew Valley i nie tylko. Szczegółowy opis nowości znajdziecie w tym miejscu. Raczej na pewno znajdziecie tam coś, co powinno Was zainteresować.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się