Xbox Game Pass drożeje w Polsce. Zobacz nowe ceny i plan abonamentu

Xbox Game Pass drożeje w Polsce
Newsy PC Xbox Series

Stało się — Microsoft zdecydował się podnieść ceny swojej usługi. Xbox Game Pass będzie droższy, również w Polsce. Pora sprawdzić, ile kosztują nowe plany i jaki wariant abonamentu został dodany. Właśnie, został — bo na zmiany cen nie musimy czekać, gdyż zostały wprowadzone już dzisiaj. Zupełnie bez ostrzeżenia…

Abonament Xbox Game Pass droższy! Duże zmiany w usłudze

Już jakiś czas temu w sieci zaczęły krążyć plotki, jakoby Microsoft miał zdecydować się na podwyżkę cen swojej usługi. Ta od pewnego czasu stała w miejscu, co w obliczu drożejących innych rzeczy (niemal wszystkich) mogło być zaskakujące. Cóż, w takim razie doczekaliśmy się. Dziś wyszło na jaw, że Xbox Game Pass będzie droższy. O jakiej podwyżce mowa?

Flagowy wariant usługi, czyli XGP Ultimate podrożał z 62,99 zł na 73,99 zł – to widoczna podwyżka, bo o aż 11 złotych. W skali roku za abonament zapłacimy 132 złote więcej. Co ważne, zmiany wchodzą w życie już dziś, czyli 10 lipca i dotyczą wszystkich nowych użytkowników chcących zostać subskrybentami usługi Microsoftu. To jednak nie wszystkie nowości.

Zobacz też: Odbierz darmową grę AAA na Steamie!

Firma zapowiedziała również wprowadzenie nowego wariantu — to Xbox Game Pass Standard, który zastąpi dotychczasowy wariant “na konsolę”. Nie znamy jego polskiej ceny, ale wiemy, że zapewni dostęp do bogatej biblioteki gier, niestety z wyłączeniem tytułów wydawanych na premierę. Na pewno będzie zatem budżetową wersją dla posiadaczy konsol Xbox.

Ceny abonamentu Game Pass w Polsce prezentują się następująco:

  • Xbox Game Pass Ultimate – 73,99 zł
  • Xbox Game Pass Core (rok) – 249 zł
  • Xbox Game Pass PC – 47,99 zł

Podwyżki są zauważalne i nie da się ukryć, że na pewno jakaś część użytkowników w Polsce mocno zastanowi się nad kontynuowaniem subskrypcji. Czy droższe ceny są jednak wystarczającym usprawiedliwieniem do anulowania abonamentu? To pozostaje kwestią wyłącznie subiektywną, choć nie da się ukryć, że od jakiegoś czasu wszelkie abonamenty mocno dzielą graczy. Otrzymujemy masę gier, ale ile z nich tak naprawdę jest wartych poświęcenia swojego cennego czasu?

Sam złapałem się w pułapkę masy gier z XGP, w które… po prostu nie gram. I wiem, bo czytam wasze komentarze, że nie jestem w tej sytuacji osamotniony. Cóż, pora mocno przedefiniować swoje podejście do usług. Mamy ich tak wiele, a czas nie jest przecież z gumy.

Źródło: Twitter

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie