Xbox Game Pass z zastrzykiem nowości w czerwcu. Wśród nich premierowy horror

Xbox Game Pass na czerwiec 2023 z potężnym zastrzykiem nowości
Newsy PC Xbox Series XOne

Xbox Game Pass na czerwiec 2023 to parę nowych gier, ale wśród nich znajdziemy nowy, premierowy horror. Do tego parę innych ciekawych tytułów, na które warto zwrócić uwagę.

Nowości w czerwcowym XGP trochę jest, ale skłamałbym, gdybym stwierdził, że to same hity. Jasne, dostaniemy oczekiwaną Amnesię, ale wydaje mi się, że oprócz niej nowa oferta przemówi raczej wyłącznie do fanów niezależnych gier. To, rzecz jasna, nic złego – o ile nimi właśnie jesteście. Xbox przedstawił listę nowości w swojej flagowej usłudze na początek czerwca i końcówkę maja.

Xbox Game Pass – nowe gry na czerwiec 2023:

  • Chicory: A Colorful Tale (PC, konsole i chmura) – już dostępne
  • Farworld Pioneers (PC i konsole) – już dostępne
  • Car Mechanic Simulator 2021 (PC, konsole i chmura) – 1 czerwca
  • Slayers X: Terminal Aftermath: Vengance of the Slayer (PC, konsole i chmura) – 1 czerwca
  • The Big Con (PC, konsole i chmura) – 1 czerwca
  • Amnesia: The Bunker (PC, konsole i chmura) – 6 czerwca
  • Hypnospace Outlaw (PC, konsole i chmura) – 6 czerwca
  • Rune Factory 4 Special (PC, konsole i chmura) – 8 czerwca
  • Stacking (konsole i chmura) – 8 czerwca
  • Dordogne (PC, konsole i chmura) – 13 czerwca

Największym hiciorem wydaje się wspomniane już Amnesia: The Bunker. To zupełne odświeżenie znanej i zapewne uwielbianej przez wielu formuły nieco staroszkolnych “amnezji”. Sam nigdy wielkim fanem nie byłem, ale nowa część zapowiada się wyjątkowo. Przede wszystkim dlatego, że ciekawe są już same realia – bunkry w trakcie I Wojny Światowej. Tam wcielimy się w żołnierza, którego dosięgnął mrok i to taki w postaci wynaturzonego, przerażającego potwora. Tym razem dostaniemy jednak spluwę, a sama formuła rozgrywki ma być znacznie bardziej otwarta od poprzedniczek. Możecie już teraz grać w demo!

Warto też zwrócić uwagę na polskie Car Mechanic Simulator 2021. Ja wiem, że to już paroletnia odsłona, ale seria ma sporą grupę fanów, więc być może ją wypróbować? Z kolei już teraz zagracie w uroczą przygodówkę o psie z pędzlem – Chicory: A Colorful Tale. Fani utopijnych wizji przyszłości i mrocznych zakątków internetu mogą zwrócić uwagę na Hypnospace Outlaw. Natomiast entuzjaści Tima Schafera i Double Fine już 8 czerwca zagrają w jedną z ich najbardziej wyjątkowych gier.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie