Dobrze przyjęta gra debiutuje w Xbox Game Pass na premierę. Powrót do krwawych lat 70.

Xbox Game Pass z nową grą na premierę. Teksańska Masakra powraca
Newsy PC Xbox Series XOne

The Texas Chain Saw Massacre rzuca rękawicę takim tytułom jak Evil Dead: The Game i Dead by Daylight. Posiadacze Xbox Game Pass nie muszą jednak wydawać ani dodatkowej złotówki, aby ograć pozycję.

W 1974 roku premierę miał dość skandaliczny na tamte czasy film Tobe’a Hoopera – Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną. Tytuł z miejsca trafił do panteonu najważniejszych horrorów wszech czasów. Ba, doczekaliśmy się przecież rozwinięcia całej serii, a nawet growej adaptacji na Atari. Dziś Gun Interactive postanowiło cofnąć nas do tych krwawych lat 70., opierając się przede wszystkim na pierwszej części całej serii – kulturowym fenomenie, który stanowi podstawę wielu dzisiejszych horrorów gore i nie tylko.

The Texas Chain Saw Massacre debiutuje już dziś, a gracze posiadający abonament Xbox Game Pass zagrają bez dodatkowych opłat. W ramach współpracy z Microsoftem, Sumo Digital wypuszcza grę od razu także do katalogu XGP. Tytuł ten cieszy się dobrymi opiniami krytyków. W serwisie OpenCritic ma średnią 78/100. Poleca go jednak “tylko” 62% recenzentów, co oznacza, że najlepiej jest ograć go właśnie w ramach abonamentu.

Krytycy chwalą bardzo solidny gameplay i świetny klimat wyjęty żywcem z kultowego obrazu Hoopera. Minusem jest zdecydowanie mocno ograniczona zawartość, ale w dobie gier usług ma się to zmienić. Deweloperzy mają w planach regularne wypuszczanie aktualizacji i nowości do gry.

Kolejny miesiąc w XGP zapowiada się jednak wybitnie dobrze. Xbox Game Pass dostanie oczekiwany potencjalny hicior od Bethesdy, czyli Starfield. To jednak nie koniec nowości, bo w ramach subskrypcji ogracie też inne pozycje. Z kolei “Teksańska Masakra…” dostępna jest na PC, Xbox Series X/S oraz Xbox One i w chmurze Microsoftu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie